PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Lapkričio 21 d. 11:13

Prezidentė D. Grybauskaitė: lyčių tema padeda keisti nusistovėjusį požiūrį į lygybę

Vilnius

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Vaiva KasiulynaitėŠaltinis: Etaplius.lt


107663

Lietuvos moterys per šimtą metų, praėjusių po įtvirtintos balsavimo teisės, nuėjo didelį kelią, tapo drąsios, veiklios įvairiose srityse ir tarptautinėje erdvėje, pažymėjo prezidentė Dalia Grybauskaitė, ketvirtadienį Vilniaus universitete atidarydama tarptautinę konferenciją „Lyčių studijos ir tyrimai 2019: šimtmečio pasiekimai ir perspektyvos“, skirtą moterų balsavimo teisės Lietuvoje 100-mečiui paminėti.

Sveikindama konferencijos dalyvius prezidentė sakė, kad tokios konferencijos, kaip ši, pristatanti dešimtis mokslinių tyrimų lyčių tema, šiandien yra ypač aktuali, nes padeda keisti nusistovėjusį požiūrį į lygybę, kuria naują kontekstą ir skatina mokytis.

Prezidentės globojamoje konferencijoje mokslininkės ir mokslininkai, dirbantys įvairiose lyčių studijų srityse Lietuvos ir užsienio švietimo, mokslo bei tyrimų institucijose, dalysis savo darbų rezultatais ir idėjomis apie lygių galimybių principų įgyvendinimą, pranešė Prezidentės biuras.

Į konferenciją prezidentė atvyko iš metinio Pasaulio moterų lyderių forumo, kuris vyko Islandijos sostinėje Reikjavike. Islandija jau kelerius metus pirmauja pasaulyje pagal lyčių lygybės indeksą. Lietuva jame užima 24 vietą.

Nuolat skirdama daug dėmesio moterų lyderystės klausimams, penkerius metus vadovavusi Pasaulio moterų lyderių tarybai (CWWL), šį rudenį prezidentė D. Grybauskaitė tapo Jungtinių Tautų iniciatyvos „Lygių teisių karta“ („Generation Equality“) ambasadore.

Konferencijoje, kurią surengė Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Lyčių studijų centras, daugiau nei 70 pranešimų perskaitys Čekijos, Didžiosios Britanijos, Italijos, Latvijos, Lietuvos, Suomijos, Švedijos, Šveicarijos, Kanados, Maroko, Rumunijos, Vokietijos tyrėjos ir tyrėjai.