REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Kovo 14 d. 13:10

Prezidentė aktyvavo dingusių vaikų paieškai skirtą „Facebook“ sistemą

Vilnius

Dalia Grybauskaitė. LRP nuotr.

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


31623

Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su pasaulinio socialinio tinklo „Facebook“ Saugumo ir patikros departamento vadove Emily Vacher aktyvavo dingusių vaikų paieškai skirtą sistemą „Amber Alert“.

Naujoji sistema įgalino per milijoną Lietuvos „Facebook“ vartotojų prisidėti prie dingusių vaikų paieškos. Lietuva tapo pirmąja iš Šiaurės šalių, kurioje įdiegta ši pasaulyje jau trečius metus naudojama sistema.

Anot Prezidentės, mūsų žmonės jau ne sykį įrodė, kad būdami vieningi gali daryti įtaką pokyčiams visoje šalyje. Naujoji sistema dingusių vaikų paieškai bus efektyvi tiek, kiek socialinių tinklų bendruomenė prireikus galės būti susitelkusi ir neabejinga. Šis įrankis - puikus įrodymas, kad socialiniai tinklai ne tik padeda žmonėms bendrauti, bet ir gali padėti jaustis saugiau.

Nors dingimo priežastys labai įvairios, Lietuvoje, skirtingai nei kitose šalyse, vaikai dažniausiai dingsta pabėgę iš namų. Pasak šalies vadovės, tai signalas apie šeimoje egzistuojančias problemas: nesusikalbėjimą, patyčias ar net smurtą. Vaikai nepajėgūs vieni kovoti su problemomis, todėl bėga nuo jų. Mūsų užduotis ne tik kuo skubiau reaguoti į įvykį, bet ir visomis išgalėmis stengtis užbėgti tam už akių. Tam labai svarbi efektyvi pagalba vaikui ir visai jo šeimai.

Šalyje vien per praėjusius metus buvo paskelbta 2691 vaiko paieška, per 100 vaikų ieškota ilgiau nei mėnesį.

„Amber Alert“ - tai „Facebook“ funkcija, leidžianti atsakingoms institucijoms nedelsiant išsiųsti pranešimą su dingusio vaiko nuotrauka ir naujausia informacija visiems socialinio tinklo vartotojams, dviejų šimtų kilometrų spinduliu nutolusiems nuo vietos, kurioje paskutinį kartą buvo matytas dingęs vaikas.

Lokacijos rodymą įsijungę „Facebook“ vartotojai galės pamatyti „Amber Alert“ įspėjimus šalia įprastai savo sraute matomų pranešimų, dalintis šiomis žinutėmis ir taip padėti greičiau rasti dingusį vaiką. Naudojant šią „Facebook“ funkciją pasaulyje pasiekiami daugiau nei 2 milijardai vartotojų, todėl tikimasi, kad tai taps efektyvia ir galinga priemone greičiau atrandant dingusius mažamečius.

Paieškos sistema „Amber Alert“ Lietuvoje ėmė veikti bendradarbiaujant „Facebook“, Prezidentės inicijuotai nacionalinei socialinio saugumo kampanijai „Už saugią Lietuvą“, Dingusių žmonių šeimų paramos centrui, JAV ambasadai, Vidaus reikalų ministerijai, Policijos departamentui.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA