REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Kovo 18 d. 16:11

Prezidentas Zarasuose: privalome užtikrinti kokybišką gyventojų judumą

Zarasai

Prezidento kanceliarijos nuotr.

Etaplius.LTŠaltinis: ELTA


295259

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį su komanda lankosi Zarasų rajono savivaldybėje, kur su Zarasų rajono savivaldybės mere aptarė kelių būklę rajone, bendrojo ugdymo mokyklų pertvarką, įtraukųjį ugdymą, sveikatos paslaugų prieinamumą, turizmo vystymą ir Zarasų kurortinės teritorijos perspektyvas.

Kaip nurodo Prezidentūra, kelių situaciją šalies vadovas aptarė ir atskiroje apskritojo stalo diskusijoje „Zarasai: kaip susisiekimo infrastruktūros plėtra gerina nutolusių regionų pasiekiamumą bei vidinę sanglaudą“.

Diskusijoje pristatyta susisiekimo infrastruktūros plėtros regione būklė ir prioritetai, Zarasų rajono savivaldybės strategija ir bendradarbiavimo su kaimyninėmis savivaldybėmis galimybės, aptarti veiksmai, kurių reikia imtis nacionaliniu lygmeniu.

Susitikimo metu Susisiekimo ministerija pristatė „Via Lietuvos“ sprendimą rengti Zarasų kraštui itin svarbų Zarasų aplinkkelio investicinį projektą.

Prezidentas taip pat išsakė lūkestį, kad projektas bus greitai įgyvendintas, nes aplinkkelio atsiradimas užtikrins sklandų tranzitinio transporto eismą aplenkiant Zarasų miestą, pagerins eismo sąlygas gyventojams ir turistams bei užtikrins saugesnes sąlygas pėstiesiems ir dviratininkams.

Prezidentas atkreipė dėmesį, kad valstybiniai keliai Zarasų krašte atrodo blogai net ir gana prastos visos Lietuvos kelių būklės fone. Zarasų rajono savivaldybėje net 50,57 proc. valstybinės reikšmės kelių netenkina Dangos būklės indekso rodiklių (šalies vidurkis – apie 39 proc.).

Prezidentas pažymėjo, kad nutolusių savivaldybių, tokių kaip Zarasai, gyventojų judumas, galimybės pasiekti paslaugas ir darbo vietas – be galo svarbūs, o dėl griūvančios, neprižiūrėtos infrastruktūros esmingai nukenčia gyvenimo kokybė.

Susitikime dalyvavo Zarasų rajono savivaldybės merė su savo politine komanda, Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovas, susisiekimo viceministras, AB „Via Lietuva“ ir AB „Kelių priežiūra“ vadovai.REDAKCIJA REKOMENDUOJA