Notice: Undefined index: etapliusAdmin in /home/alfa/subdomains/etaplius/straipsnisDESKTOP.php on line 3
ETAPLIUS - Prezidentas: turime viltį teikiančių ženklų dėl Zarasų aplinkkelio projekto
REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Gatvė2024 m. Kovo 18 d. 15:02

Prezidentas: turime viltį teikiančių ženklų dėl Zarasų aplinkkelio projekto

Zarasai

Asociatyvi BNS Fotobanko nuotr.

Žygimantas ŠilobritasŠaltinis: ELTA


295246

Prezidentas Gitanas Nausėda teigia, kad Zarasų aplinkkelio projektas, kuris leistų didžiajai daliai sunkiosios technikos judėti ne per gyvenvietę, pajudėjo pirmyn. Šalies vadovas mano, kad projektas galėtų toliau būti įgyvendinamas viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės (PPP) pagalba.

„Turime viltį teikiančių ženklų Zarasų savivaldybei, nes pirmyn pajudėjo aplinkkelio projektas. Ir iš tikrųjų yra padaryta nemažai namų darbų – paimta žemė aplinkkelio statybai, prasidėjęs investicinio projekto inicijavimas iš Susisiekimo ministerijos pusės. Ir manau, kad viešoji ir privačioji partnerystė, kurią esame išbandę kai kuriose kitose savivaldybėse, galėtų būti pritaikyta ir čia“, – pirmadienį lankydamasis Zarasuose kalbėjo G. Nausėda.

„Ir neužtruktų labai ilgo laikotarpio, kada šis aplinkkelis galėtų būti realizuotas ir Zarasų žmonės ir verslas lengviau atsikvėptų, kadangi didelė dalis sunkiosios technikos nebejudėtų per miestelį“, – pridūrė jis.

2023 m. spalį Susisiekimo ministerija teigė, kad viešojo ir privataus sektoriaus partnerystė yra viena iš galimybių įgyvendinti didelius kelių infrastruktūros projektus. Tuo metu ministerija teigė, kad pilotiniu projektu galėtų būti Zarasų aplinkkelio statybos projektas. Jam buvo numatyta parengti galimybių studiją.

„Susisiekimo ministerija kartu su Lietuvos automobilių kelių direkcija analizuoja šio būdo taikymo galimybes plėtojant valstybinės reikšmės kelių infrastruktūrą, pilotiniu projektu galėtų tapti Zarasų miesto aplinkkelio statybos projektas. Tam numatoma parengti galimybių studiją su konkrečiais skaičiavimais, rizikos vertinamais ir pan.“ – tuomet Eltai pabrėžė institucija.REDAKCIJA REKOMENDUOJA