REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Vasario 21 d. 17:39

Prezidentas pritarė I. Jarukaičio ir R. Norkaus kandidatūroms į ES Teisingumo Teismą

Lietuva

BNS/Fotobanko nuotr.

Milena AndrukaitytėŠaltinis: BNS


292750

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasirašė dekretą, kuriuo pritaria Vyriausybės siūlomai Irmanto Jarukaičio kandidatūrai į Europos Sąjungos (ES) Teisingumo Teismo teisėjus ir Rimvydo Norkaus kandidatūrai į ES Teisingumo Teismo generalinius advokatus.

Prezidentui pritarus I. Jarukaičio ir R. Norkaus kandidatūrų siūlymui, Vyriausybė kreipsis į Seimą su prašymu taip pat pritarti minėtoms kandidatūroms, trečiadienį išplatintame pranešime nurodo Prezidentūra.

„ES Teisingumo Teismas bendradarbiaudamas su valstybių narių teismais užtikrina vienodą ES teisės taikymą ir aiškinimą, o šios institucijos teisėjo ir generalinio advokato pareigų reikšmė lemia, kad jas gali užimti tik aukščiausios kvalifikacijos ir geriausios reputacijos teisininkai“, – pranešime cituojamas šalies vadovas.

ES Teisingumo Teismą sudaro 27 teisėjai ir 11 generalinių advokatų. Teisėjai ir generaliniai advokatai yra skiriami ES valstybių narių vyriausybių bendru sutarimu pasikonsultavus su komitetu, įgaliotu pateikti nuomonę dėl siūlomų eiti šias pareigas kandidatų tinkamumo. Jų kadencija yra šešeri metai ir gali būti atnaujinta.

Šių metų spalio 6 dieną baigsis trylikos ES Teisingumo Tesimo teisėjų, įskaitant Lietuvos pasiūlyto teisėjo Irmanto Jarukaičio, ir penkių Teisingumo Teismo generalinių advokatų kadencija.REDAKCIJA REKOMENDUOJA