REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2019 m. Rugsėjo 3 d. 20:43

Prezidentas: pats baisiausias dalykas būtų buvę sudraskyti dabartinę valdančiąją daugumą

Vilnius

Reporteris IngaŠaltinis: Etaplius.lt


97442

„Valstiečių“ dominuojama valdančioji koalicija buvo vienintelė galimybė turėti Vyriausybę, sako prezidentas Gitanas Nausėda, komentuodamas viešojoje erdvėje deklaruotus pareiškimus, esą valdantiesiems formuojant Vyriausybę šalies vadovas parodė savo silpnumą. Pasak jo, „tvirto kumščio“ rodymas ir valdančiosios koalicijos ardymas būtų buvęs pats baisiausias scenarijus Lietuvai.

„Prieš baigiant formuoti Vyriausybę aš buvau susitikęs – sąmoningai to siekiau – su opozicijos partijomis, norėdamas įsitikinti, kiek būtų veiksminga mažumos Vyriausybė. Pripažinsiu, alternatyvų buvo, koalicija galėjo atrodyti ir šiek tiek kitaip... Todėl man rūpėjo išsiaiškinti du dalykus: ar mažumos Vyriausybė gautų pakankamą palaikymą, jeigu taip atsitiktų, ir kaip opozicinės partijos žiūri į išankstinių rinkimų galimybę. Pirmuoju klausimu aš supratau, kad opozicija negali priimti vieningos pozicijos, ar kad (iš dabartinės opozicijos sudaryta. – ELTA) Vyriausybė būtų palaikoma (...) Tuo tarpu išankstinių rinkimų galimybė yra teorija, prezidentas tokios konstitucinės teisės paimti ir išvaikyti Seimą neturi. Tai gali padaryti tik pats Seimas, kuris tikrai nėra pasirengęs, taip pat ir pačios opozicijos pastangomis nėra pasirengęs save paleisti“, – Delfi dėmesio centre antradienį kalbėjo šalies vadovas.

Jis pabrėžė, kad įvertinęs šiuos du aspektus suprato, jog alternatyvos „valstiečių“ dominuojamai valdančiajai daugumai tiesiog nėra.

„Įvertinęs šiuos aspektus aš supratau, kad ši koalicija yra, ko gero, vienintelė galimybė apskritai turėti bet kokią Vyriausybę. O pati baisiausia vizija buvo tai, kad sudraskau šią Vyriausybę, pademonstruoju, kaip ten kažkas sako, tvirtą kumštį... ir tada išankstinių rinkimų nėra, Vyriausybės normalios taip pat nėra. Tai Lietuvai būtų šiandien blogiausia, nes prie durų būriuojasi žmonės, kurie reikalauja didinti pensijas, atlyginimus, pašalpas ir kitus dalykus. Ką jiems reikėtų atsakyti?“, – retoriškai klausė prezidentas G. Nausėda.

ELTA primena, kad Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas Gabrielius Landsbergis pastarąjį penktadienį „Žinių radijui“ teigė, kad "valstiečių" lyderis Ramūnas Karbauskis tvirtinant Vyriausybę „perlaužė“ Prezidentūros valią dalyvauti vidaus politikoje, o iki tol aktyvus buvęs premjeras Saulius Skvernelis po Prezidento rinkimų liko pasyvus.REDAKCIJA REKOMENDUOJA