REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Kovo 19 d. 14:51

Prezidentas įvertino L. Kasčiūno kandidatūrą: norisi žinoti, ką jis ketina padaryti per likusią šios Vyriausybės kadenciją

Lietuva

Josvydo Elinsko (ELTA) nuotr.

Augustė LyberytėŠaltinis: ELTA


295382

Premjerei Ingridai Šimonytei teikiant Lauryno Kasčiūno kandidatūrą į krašto apsaugos ministrus, prezidentas Gitanas Nausėda tikina norįs iš politiko išgirsti, ką konkrečiai jis galėtų padaryti per likusią šios Vyriausybės kadenciją.

„Normaliai vertinu šią kandidatūrą, tai yra energingas žmogus, politikoje žinomas jau pakankamai seniai, turintis nemažai idėjų. Tik, be abejo, reikės į tas idėjas arba jo planus žvelgti per likusios ribotos kadencijos prizmę“, – antradienį viešėdamas Visagine kalbėjo G. Nausėda.

„Visgi, žmogaus, kuris ateina dirbti ketveriems metams, uždavinių laukas atrodo visiškai kitaip negu žmogaus, kuriam liko dirbti keli mėnesiai. Be abejo, norėsis žinoti (...), ką jis ketina ne tik strateginiu lygiu, bet ką jis ketina labai konkrečiai padaryti per likusius iki kadencijos pabaigos mėnesius“, – apibendrino šalies vadovas.

Kaip pranešta anksčiau, šalies vadovo ir dabartinio Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko bei kandidato į krašto apsaugos ministrus susitikimas Prezidentūroje turėtų vykti trečiadienį.

Primename, kad žinia apie netikėtą dabartinio ministro Arvydo Anušausko atsistatydinimą pasirodė penktadienį. Politikui nei patvirtinant, nei paneigiant socialiniuose tinkluose pasklidusių kalbų apie jo atsistatydinimą, Vyriausybės spaudos tarnyba penktadienio vakare patvirtino, kad premjerė I. Šimonytė gavo A. Anušausko prašymą trauktis iš Ministrų kabineto.

Netrukus po šios žinios, šeštadienio rytą A. Anušauskas susitiko su prezidentu G. Nausėda ir pateikė daugiau detalių apie savo sprendimą trauktis. Politikas pripažino iš premjerės sulaukęs netikėto pasiūlymo užleisti krašto apsaugos ministro pareigas kitam politikui, o pačiam užimti jo, komiteto pirmininko vietą Seime. A. Anušauskas tikino, kad atsisakė tokios rokiruotės.

Šeštadienio rytą daugiau informacijos apie pokyčius Vyriausybėje pateikė ir ministrė pirmininkė. Pasak jos, A. Anušausko atsistatydinimas yra susijęs su lūkesčiu per likusią Vyriausybės kadenciją padaryti „dar daugiau ir greičiau“.REDAKCIJA REKOMENDUOJA