REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Sausio 18 d. 16:16

Prezidentas apie sraigtasparnio katastrofą: tai Rusijos agresijos prieš Ukrainą pasekmė

Lietuva

BNS / Fotobanko nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT


256842

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pareiškė užuojautą dėl Ukrainos vidaus reikalų ministerijos vadovybės tragiškos žūties per sraigtasparnio katastrofą pažymėjo, jog tai – Rusijos agresijos prieš Ukrainą pasekmė.

„Liūdinančios žinios apie sraigtasparnio katastrofą Brovaruose. Reiškiu užuojautą aukų artimiesiems, prezidentui Volodymyrui Zelenskiui ir Ukrainos žmonėms. Lietuva gedi kartu su Ukraina. „Šis incidentas yra dar viena tragiška Rusijos agresijos prieš Ukrainą pasekmė“, – savo „Twitter“ paskyroje rašė šalies vadovas.

Kyjivo srityje esančiuose Brovaruose prie vaikų darželio ir gyvenamojo namo nukritus pagalbos tarnybų sraigtasparniui žuvo Ukrainos vidaus reikalų ministras Denysas Monastyrskis, jo pavaduotojas Jevhenas Jeninas bei valstybės sekretorius Jurijus Lubkovyčius.

Užuojautą dėl katastrofos taip pat išreiškė užsienio bei vidaus reikalų ministrai, Agnė BIlotaitė bei Gabrielius Landsbergis.

„Reiškiu gilią užuojautą Deniso Monastyrskio ir kitų nekaltų dar vienos tragedijos Ukrainoje aukų šeimoms“, – „Twitter“ paskyroje rašė Lietuvos diplomatijos vadovas.

Tuo metu A. Bilotaitė teigė, jog yra sukrėsta šio tragiško įvykio.

„Nuoširdi užuojauta žuvusio Ukrainos vidaus reikalų ministro ir jo komandos narių artimiesiems, visai Ukrainos vidaus sistemai ir tautai. Asmeniškai ministrą prisiminsiu kaip savo šaliai pasišventusį patriotą ir kovotoją, kuris dėjo visas pastangas atremiant Rusijos karinę agresiją Ukrainoje“, – Vidaus reikalų ministerijos pranešime cituojama ji.

Jai ne kartą teko asmeniškai bendrauti su Ukrainos ministru, teikiant ir koordinuojant humanitarinę ir kitą pagalbą Ukrainai.

Pernai gegužę ministrė A. Bilotaitė su Baltijos šalių ir Lenkijos vidaus reikalų ministrais lankėsi Kijeve, kur pasirašė bendrą penkių šalių deklaraciją ir pasmerkė ginkluotą Rusijos agresiją prieš Ukrainą, sutarė sutelkti pastangas remiant Ukrainos vystymąsi ir atstatymą.

Iš viso per sraigtasparnio katastrofą žuvo 18 žmonių, tarp jų – trys vaikai, 29 nukentėjusieji gydomi ligoninėje, 15 iš jų – vaikai.REDAKCIJA REKOMENDUOJA