REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Lapkričio 16 d. 13:34

Premjerė: Vyriausybė nesvarsto galimybės uždaryti daugiau pasienio punktų su Baltarusija

Lietuva

I. Šimonytė. Pauliaus Peleckio, fotobanko nuotr.

Milena AndrukaitytėŠaltinis: BNS


283658

Vyriausybė šiuo metu nesvarsto galimybės uždaryti daugiau pasienio punktų su Baltarusija, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

„Kuo mažiau punktų, tada klausimas, ar tu turi mažiau eismo, ar turi daug ilgesnes eiles. Mes turime keturis dabartinius punktus, per kuriuos vyksta keleivių ir krovinių judėjimas, ir aš nesakau, kad negali būti svarstomi kausimai tolesnio pasienio punktų režimo, bet kol kas tokio klausimo vyriausybė nesvarsto“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė I. Šimonytė.

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas (BFK) Vyriausybei pasiūlė svarstyti galimybę uždaryti pasienio su Baltarusija ar Rusija punktus, pro kuriuos į Lietuvą patenka daugiausia kontrabandos.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė patvirtino, kad komitetas siūlo uždaryti Lavoriškių ir Raigardo punktus, ir šis siūlymas bus vertinamas. Anot ministrės, punktų uždarymas yra efektyvi priemonė kovojant su kontrabanda.

„Tas buvo akivaizdu, kai vasarą buvo uždaryti du pasienio kontrolės punktai. Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl jie buvo uždaryti, nes (...) matėme, kad nėra atitinkamos rentgeno įrangos, kad užtikrinti patikrinimus transporto priemonių, todėl ir buvo sprendimas uždaryti šiuos pasienio kontrolės punktus“, – BNS ketvirtadienį teigė ministrė.

Lietuva rugpjūtį uždarė du iš šešių pasienio kontrolės punktų su Baltarusija – Šumsko ir Tverečiaus. A. Bilotaitė tuomet pranešė, kad ministerija siūlys uždaryti dar du – Lavoriškių ir Raigardo, tačiau vėliau premjerė I. Šimonytė tuomet patikslino, jog artimiausiu metu daugiau punktų uždaryti neplanuojama.REDAKCIJA REKOMENDUOJA