REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Gegužės 25 d. 10:39

Premjerė teigia primygtinai paprašiusi S. Kairio neatsistatydinti

Lietuva

BNS Fotobanko nuotr.

Irtautė GutauskaitėŠaltinis: ELTA


268243

Premjerė Ingrida Šimonytė teigia primygtinai prašiusi kultūros ministro Simono Kairio neteikti prašymo atsistatydinti. Ministrė pirmininkė toliau kartoja nesuprantanti, kodėl dėl netinkamo Kauno miesto savivaldybės tarybos reglamento ji turi paaukoti tris savo ministrus, kuriais pasitiki.

„Mes su Simonu Kairiu aptarėme šitą situaciją, jis neteikė (atsistatydinimo prašymo – ELTA) ir aš jo prašiau primygtinai to nedaryti“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams komentavo I. Šimonytė.

Premjerė pabrėžė, kad trims jos Vyriausybės ministrams – Gintarei Skaistei, S. Kairiui ir Jurgitai Šiugždinienei – priekaištai buvo išsakyti ne dėl to, kaip jie dirba Vyriausybėje, o dėl netinkamo Kauno miesto savivaldybės tarybos reglamento.

„Aš nuolat tą girdžiu, kad tai yra Vyriausybės problema, atleisk tris ministrus ir viskas bus gerai. Tai aš nesu šamanas, kuris muša būgną tikėdamasis, kad palis. Aš žinau, kad lyja ne dėl to, kad šamanas muša būgną“, – kalbėjo I. Šimonytė.

„Ir aš nežinau, kodėl aš turiu aukoti savo bendražygius, kuriais pasitikiu, kurie dirba, ne už darbą Vyriausybėje, ne už tai, kad jie kažką netinkamai padarė, o už Kauno miesto tarybos reglamentą. Tai aš tada prisiimu atsakomybę už visą Vyriausybę ir tiek“, – akcentavo premjerė.

I. Šimonytė pridūrė, kad jei Seimas mano, jog kilusi suirutė dėl neskaidrių savivaldybių tarybų narių išlaidų yra Vyriausybės problema, tada ji ir turi pasitraukti.
„Aš nelabai suprantu, kodėl Vyriausybė turi atsakyti už tai, koks yra Kauno miesto tarybos reglamentas, bet jeigu Seimas mano, kad tai yra Vyriausybės problema, tai ką daryti? Matyt, kad Vyriausybei reikia pasitraukti“, – teigė premjerė.

ELTA primena, kad kilus skandalui dėl galimo savivaldos politikų piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis, konservatorių pirmininkas Gabrielius Landsbergis prakalbo apie visos politinės sistemos perkrovą. Pasak jo, pastaroji problema liečia ne tik savo išlaidų negalinčius pagrįsti ministrus, bet visas politines partijas. Todėl TS-LKD prezidiumas pasiūlė Seimui surengti naujus rinkimus – priešingu atveju, Vyriausybė atsistatydintų.

Tokia iniciatyva sutinkama nevienareikšmiškai – valdantieji liberalai sako, kad Seimas turėtų apsispręsti dėl siūlymo tik po NATO viršūnių susitikimo. Tuo metu Laisvės partija nurodo esanti atvira iniciatyvai, nors pirmalaikiai rinkimai, jų nuomone, yra kraštutinė priemonė.

Opozicija tvirtina, kad Vyriausybė, siūlydama perkrauti visą valdžios sistemą, kratosi politinės atsakomybės dėl į skandalą įsivėlusių ministrų. Todėl Seimo mažumos atstovai ragina Ministrų kabinetą trauktis.

Prezidentūra ragina Seimą tobulinti teisinę bazę ir nustatyti aiškesnį reglamentą dėl savivaldos tarybos narių veiklai skirtų lėšų naudojimo. Visgi, šalies vadovas Gitanas Nausėda pažymi, kad abejones keliantys ministrai turėtų pasekti jo vyriausiojo patarėjo Povilo Mačiulio pavyzdžiu ir pasitraukti iš pareigų.

Skandalo įkarštyje švietimo, mokslo ir sporto ministrė J. Šiugždinienė pripažino negalinti dokumentais pagrįsti savo išlaidų, dirbant Kauno miesto savivaldybėje. Nors tvirtino skaidriai naudojusi išmokas, o už jas atsiskaičiusi pagal savivaldybėje galiojusį reglamentą, oponentams keliant spaudimą politikė nutarė trauktis iš posto.

Laikinosios sostinės taryboje dirbę G. Skaistė bei S. Kairys taip pat nurodė, kad neturi kaip pagrįsti savo išlaidų. Visgi, finansų ministrė pranešė, kad susiklosčius tokiai situacijai ji Kauno savivaldybei pervedė dalį išnaudotų lėšų – beveik 14 tūkst. eurų.REDAKCIJA REKOMENDUOJA