PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2022 m. Spalio 20 d. 20:45

Premjerė primena M. Majauskui: į Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkus jį nominavo frakcija

Lietuva

BNS Fotobanko nuotr.

Saulius JakučionisŠaltinis: BNS


249205

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė sako, kad į Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkus Mykolą Majauską pasiūlė konservatorių frakcija, su kuria santykiai parlamentarą sieja „ne tik tada, kai jis nominuojamas, bet ir tada, kai priimami sprendimai“.

Taip ji kalbėjo valdančiųjų konservatorių gretose tęsiantis įtampai dėl kitų metų valstybės biudžeto priėmimo.

Konservatorių prezidiumui įpareigojus frakcijos Seime narius neteikti biudžetui iniciatyvų, nederintų su Vyriausybe, M. Majauskas palaikė iniciatyvą neribotai pratęsti pridėtinės vertės mokesčio lengvatą restoranams, kultūros ir sporto veiklai, nors Ministrų kabinetas siūlo šią lengvatą taikyti iki 2023-ųjų liepos.

„Seimo narys turi laisvą mandatą, bet Seimo narys ten, kur atsiranda, atsiranda ne dėl savo laisvo Seimo nario mandato, o todėl, kad jį delegavo ir nominavo konkreti frakcija. Tai jeigu tai yra frakcija, kurioje Seimo narys dirba, tai su ta frakcija jį sieja santykiai ne tik tada, kai jis nominuojamas, bet ir tada, kai priimami sprendimai“, – TV3 televizijai ketvirtadienį transliuotame interviu sakė premjerė.

I. Šimonytė tvirtino, kad M. Majauskas gali būti nusivylęs valdančiųjų sprendimu neskirti jo į Europos Audito Rūmus. Į šias pareigas Lietuva anksčiau šiemet pasiūlė Laimos Liucijos Andrikienės kandidatūrą.

Praėjusią savaitę valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų prezidiumas priėmė sprendimą įpareigoti frakcijos Seime narius balsuoti tik už tuos siūlymus kitų metų valstybės biudžetui, kurie suderinti su Vyriausybe.

Pasak premjerės, toks vidinio partijos organo sprendimas būna toks pats prieš Seime svarstant kiekvienų metų valstybės biudžetą.

„Taip jau yra, kad biudžetas yra ta sritis, kur pasirodyti labai norisi, bet prisiimti atsakomybę už rezultatą norisi mažiau. Atsakomybę už rezultatą turi prisiimti Vyriausybė ir tą biudžetą turi kažkaip įvykdyti“, – teigė ministrė pirmininkė.

„Vyriausybė atėjo į ofisą dirbti turėdama Seimo mandatą. Jei Seimas mano, kad jeigu jis yra alternatyvi Vyriausybė, kita Vyriausybė ar dar kažkas – tada, matyt, reikia kitų sprendimų. Man netinka, kai komandiniame žaidime kažkas ateina ir nusprendžia, kad aš čia mėtysiu ietį. Jeigu žaidžiame komandinį žaidimą, reiškia, kad žaidžiame komandinį sprendimą“, – kalbėjo ji.

„Visą laiką yra klausimas, ar Vyriausybė turi pasitikėjimą. Kai aš jausiu, kad Vyriausybė nebeturi pasitikėjimo, tada nesakysiu, kad patys ir vadovaukit. Tada aš sakysiu, kad Vyriausybė, mano nuomone, nebeturi pasitikėjimo“, – sakė I. Šimonytė.

„Kol kas to nesu pasakiusi“, – pridūrė Vyriausybės vadovė.

I. Šimonytė sakė, kad Seimui apsisprendus tęsti PVM lengvatą restoranams, kultūros ir sporto veiklai ilgiau, nei siūlo Vyriausybė, šiai teks ieškoti būdų didinti valstybės biudžeto pajamas.

„Tie sprendimai, matyt, nebus niekam malonūs“, – kalbėjo ministrė pirmininkė.

9 proc. PVM tiek apgyvendinimo, tiek maitinimo, meno ir kultūros, atlikėjų, sporto paslaugoms baigia galioti šių metų pabaigoje.

#