REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Kovo 18 d. 11:46

Premjerė: pateikti keturi baziniai variantai dėl tvaraus finansavimo gynybai

Lietuva

Julius Kalinskas / ELTA nuotr.

Augustė LyberytėŠaltinis: ELTA


295210

Pirmadienį vykusiame politinių partijų ir verslo atstovų susitikime aptarti keturi baziniai variantai dėl tvaraus finansavimo šaltinių, sako premjerė Ingrida Šimonytė. Anot politikės, sutarta, kad šiuos modelius dabar aptars Trišalė taryba.

„Pagrindinė susitikimo žinia yra ta, kad tie variantai, kurie buvo pateikti kaip darbiniai, kurie dar tarpusavyje gali įvairiai būti keičiami, nes nieko ten nėra, kas būtų akmenyje iškalta (...) – dabar sutarimas yra toksai, kad mūsų kolegos iš Trišalės tarybos (...) galėtų tarpusavyje padiskutuoti ir įvertinti tuos įvairius variantus kaip savo patarimą Vyriausybei“, – po pirmadienį vykusio susitikimo spaudos konferencijoje sakė premjerė Ingrida Šimonytė.

Ji įvardijo ir Vyriausybės pasiūlytus bazinius modelius, kaip būtų galima ieškoti šaltinių papildomam gynybos finansavimui.

„Baziniai variantai yra keli. (...) Vienu atveju tai yra Seimui pateikti pasiūlymai dėl gyventojų pajamų mokesčio didinimo – kitaip šnekant, dėl individualios veiklos įvairių lengvatų ir progresinio pajamų mokesčio tarifo. Antru atveju – tai pridėtinės vertės mokestis. Trečiu atveju yra pelno mokestis. Ir ketvirtu atveju tai yra naštos pasidalinimas su savivalda, bet taip pat ir papildomai mokestinės pajamos – plius yra įvertintos visos mokesčių lengvatos tos, apie kurias galime diskutuoti“, – aiškino ji.REDAKCIJA REKOMENDUOJA