REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Sausio 25 d. 11:38

Premjerė pakvietė protestuojančius ūkininkus susitikti

Lietuva

BNS Fotobanko nuotr.

Augustė Lyberytė (ELTA)Šaltinis: ELTA


290137

Sostinėje protestą tęsiantys ūkininkai ketvirtadienio vidudienį ketina susitikti su premjere Ingrida Šimonyte.

Apie tai pranešė Lietuvos žemės ūkio tarybos pirmininkas Ignas Hofmanas, nurodydamas, kad tokį kvietimą iš Vyriausybės vadovės gavo prieš pat ketvirtadienio rytą numatytą susitikimą su Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen.

„Esame gavę kvietimą atskiram susitikimui į Vyriausybę. Tik ką gautas kvietimas, prieš pat susitikimą. Mes dar net nespėjome apsitarti. Eisime pasitarti, kaip mes darome ir kokie bus mūsų galimi tolimesni veiksmai“, – po susitikimo su parlamento vadove žurnalistams sakė I. Hofmanas.
Ketvirtadienį Vilniuje toliau vyksta iš visos Lietuvos sunkiąja žemės ūkio technika suvažiavusių ūkininkų protestas šalia Vyriausybės. Piketui tęsiantis jo organizatorės Lietuvos žemės ūkio tarybos (LŽŪT) delegacija Seime susitiko su parlamento pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen. Taip pat šaukiamas Seimo Kaimo reikalų komitetas (KRK) neeilinis posėdis.

Jame KRK ketina išklausyti 6 ūkininkų reikalavimus bei dėl jų pateikti savo poziciją, taip pat – išklausyti informacijos apie žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko susitikimą su už žemės ūkį ir kaimo plėtrą atsakingu eurkomisaru Januszu Wojciechowskiu.

Protestuojantys ūkininkai reikalauja atšaukti prievolę atkurti daugiametes pievas, grąžinti senąją žymėto dyzelino naudojimo tvarką, panaikinti nuo šių metų pakeltą akcizą suskystintosioms naftos dujoms (SND), spręsti vadinamąją pieno krizę, atsisakyti saugomų teritorijų plėtros, sustabdyti rusiškų grūdų tranzitą.

Trečiadienį šiuos reikalavimus protestuotojai išsakė K. Navickui ir aplinkos ministrui Simonui Gentvilui, jie abu susirinkusiųjų buvo nušvilpti.
Vyriausybė trečiadienį išplatintame pranešime teigė, jog Ministrų kabinetas siekia spręsti ūkininkų keliamas problemas, pavyzdžiui, atliepiant reikalavimus dėl žymėto dyzelino ir SND, jau įregistravo Akcizų įstatymo pakeitimus.

Trečiadienį į protestą akciją susirinko keli tūkstančiai ūkininkų, o į Vilnių suvažiavę apie 1,3 tūkst. traktorių.
Prie LŽŪT organizuojamos akcijos taip pat prisijungė ir Privačių miško savininkų asociacija, sostinėje matyti stovinčių protesto miškovežių.REDAKCIJA REKOMENDUOJA