REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Gruodžio 7 d. 10:52

Premjerė neabejoja G. Nausėdos sprendimu dėl rinkimų: savo kampaniją jis jau yra pradėjęs

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Augustas StankevičiusŠaltinis: BNS


285709

Premjerė Ingrida Šimonytė sako neabejojanti, kad šalies vadovas Gitanas Nausėda ketvirtadienį praneš, jog dalyvaus ateinančių metų prezidento rinkimuose.

„Aš nė kiek neabejoju, kad (G. Nausėda rinkimų kampanijoje – BNS) bus, – žurnalistams Seime ketvirtadienį sakė ministrė pirmininkė. – O šiaip prezidentas savo kampaniją yra pradėjęs jau prieš kurį laiką. Daug tų kampanijos elementų, mes, matyt, jau esam matę.“

Taip ji kalbėjo G. Nausėdai ketvirtadienį rengiant spaudos konferenciją, kurioje, tikėtina, jis praneš siekiantis perrinkimo. Pati I. Šimonytė jau prieš kurį laiką yra paskelbusi, kad dalyvaus 2024 metų šalies vadovo rinkimuose.

„Gali būti, kad didelė dalis kampanijos, turint minty, kad aš joje taip pat dalyvausiu, bus aplink kažkokią kritiką Vyriausybei, bet čia nėra nieko naujo“, – sakė premjerė.

Vis tik ji nesiėmė vertinti, kaip atrodys prezidento rinkimų kampanija.

„Koks bus bendras kampanijos tonas, koks bus bendras kampanijos laukas, matyt, pamatysime tada, kada žinosime visus – ir partijų, ir save išsikėlusius kandidatus. Tada, matyt, galėsime labiau tikėtis“, – sakė Vyriausybės vadovė.

59-erių prezidentas šiuo metu apklausose yra įvardijamas kaip vienas ryškiausių kandidatų užimti šalies vadovo postą dar vienai kadencijai.

Pagrindiniais jo varžovais įvardijami I. Šimonytė ir advokatas Ignas Vėgėlė.

Kol kas apie savo dalyvavimą rinkimuose jau paskelbė devyni kandidatai.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga būsimuose rinkimuose kelia buvusį sveikatos apsaugos ministrą, Seimo narį Aurelijų Verygą. Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ kelia buvusio krašto apsaugos viceministro ir NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojo Giedrimo Jeglinsko kandidatūrą, Laisvės partija – buvusio Konstitucinio Teismo pirmininko Dainiaus Žalimo, „Laisvė ir teisingumas“ – savo laikinojo pirmininko Artūro Paulausko kandidatūras.

Rinkimuose dalyvausiantys pranešė ir buvęs kariuomenės vadas Valdas Tutkus, Kazlų Rūdos meras Mantas Varaška, riaušių prie Seimo byloje teisiamas Antanas Kandrotas, pravarde Celofanas.

Prezidento rinkimai Lietuvoje vyks kitų metų gegužę.REDAKCIJA REKOMENDUOJA