REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Spalio 4 d. 21:13

Premjerė „Laisvės riterio“ apdovanojimo teikime Ukrainos žmonėms: Ukraina yra nenugalima

Lietuva

BNS / Fotobankas nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


247677

Varšuvos Saugumo forume antradienį dalyvavusi ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė „Laisvės riterio“ apdovanojimą įteikus Ukrainos žmonėms teigė, jog ši šalis yra nenugalima, pranešė Vyriausybė.

„Labai aiškiai supratau vieną dalyką: šalis yra stipri tiek, kiek stiprus jos žmonių ryžtas – ryžtas kovoti už savo laisvę ir ginti tėvynę. Šiandien galiu nedvejodama pasakyti – Ukraina nenugalima!“, – sakė premjerė.

Šiemet šis kasmetinis tarptautinis Lenkijos apdovanojimas skirtas Ukrainos žmonėms už nepaprastą drąsą kovojant dėl svarbiausių demokratijos principų: laisvės, saugumo ir teisingumo, o taip pat ištvermę susidūrus su žiauria Rusijos karine agresija ir akiplėšišku imperializmu.

Ukrainiečių tautos vardu apdovanojimą priėmė Ukrainos pirmoji ponia Olena Zelenska, skelbiama pranešime.

Sveikinimo kalboje premjerė I. Šimonytė priminė Lietuvos ir kitų Baltijos šalių išsivadavimo iš Sovietų Sąjungos istoriją – taikią minią, reikalavusią laisvės „Baltijos kelyje“ ir ją gynusią Sausio 13-ąją.

Pasak I. Šimonytės, net ir tie, kurie ligi šiol norėjo likti akli, dabar visiškai aiškiai mato, kad Ukrainos žmonės gins kiekvieną savo teritorijos centimetrą ir kiekvieno Ukrainos vaiko teisę augti laisvoje ir nepriklausomoje tėvynėje. Kad šis karas gali baigtis tik Ukrainos pergale, rašoma išplatintame pranešime.

„Reikia drąsos paimti ginklą ir kovoti už savo šalį. Atsisakyti saugaus gyvenimo užsienyje ir grįžti į tėvynę milijonais, kad prisijungtum prie ginklo brolių ir sesių – visiškai ir sąmoningai pasirengęs už savo šalį paaukoti gyvybę“, – forume sakė premjerė.

Pasak jos, reikia drąsos likti miestuose ir kaimuose, teikti medicinos pagalbą žmonėms slėptuvėse, gelbėti nukentėjusiuosius iš griuvėsių, gesinti gaisrus, išminuoti ir remontuoti sugriautus tiltus, kelius ir namus, tiekti maistą ir mokyti vaikus krentant rusų raketomis. Reikia drąsos atlikti kasdienius darbus – ūkininkauti, sodinti, nuimti derlių – kaskart rizikuojant pataikyti ant minos, forume kalbėjo premjerė.

„Reikia drąsos išlaikyti veikiančią valstybę ir tęsti reformas, netgi jas spartinti, kad Ukraina kuo greičiau taptų ES ir NATO nare. Reikia drąsos likti savo šalyje ir vadovauti kovai. Žinant, kad esi gyvas taikinys, atsisakyti pasiūlymo „pavėžėti“ iš šalies ir vietoj to paprašyti ginklų ir šaudmenų – kaip tai padarė jūsų vyras, ponia Zelenska. Kaip padarė ir visa Ukrainos vadovybė“, – kalboje sakė I. Šimonytė.

Anot premjerės, išlaikyti drąsą šiandien reikalinga ir Vakaruose, jog būtų išsaugota vienybė ir nesudrebėta dėl nuolatinių Rusijos gąsdinimų, energetinio šantažo ir žvanginimo branduoliniais ginklais.

„Šis apdovanojimas gali būti vienas iš daugelio, kuriuos teisėtai gaus nenugalimi Ukrainos žmonės. Tačiau didžiausias apdovanojimas – neabejoju – bus sukurtas jų pačių rankomis: gėrio pergalė prieš blogį. Ukrainos pergalė“, – sakė premjerė I. Šimonytė.

2005 m. įsteigtą „Laisvės riterio“ apdovanojimą kasmet Varšuvos saugumo forumo metu teikia Kazimiero Pulaskio fondas.

Anksčiau jį yra pelnę Lietuvos prezidentai Valdas Adamkus (2009 m.) ir Dalia Grybauskaitė (2019 m.), taip pat buvęs Danijos premjeras, NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas (Andersas Fouhas Rasmusenas), Rusijos opozicionierius Aleksejus Navalnas ir kiti.REDAKCIJA REKOMENDUOJA