REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Spalio 17 d. 17:44

Premjerė: informacinės atakos nestebina, džiaugiuosi, kad visuomenė supranta, kas vyksta

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Milena AndrukaitytėŠaltinis: ELTA


280960

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad informacinės atakos prieš Lietuvą, Latviją ir Estiją, pranešant apie neva padėtus sprogmenis, nestebina, džiaugiasi adekvačia visuomenės reakcija.

„Vykstančios informacinės atakos prieš mūsų mokyklas ar kultūros įstaigas, kitas įstaigas, pranešant apie neva padėtus sprogmenis, taip bandant ėsti mūsų teisėsaugos institucijų resursus ir laiką, vėlgi nėra kažkas, kas turėtų labai stebinti. Džiaugiuosi, kad visuomenė atspari ir supranta, kas čia vyksta“, – antradienį spaudos konferencijoje sakė premjerė.

Antradienį Vilniuje su Latvijos kolege Evika Silina (Evika Silinia) susitikusi Lietuvos ministrė pirmininkė taip pat pažymėjo, kad institucijos į grasinimus turi reaguoti dėmesingai, ir tą daro tiek Latvijos, tiek Estijos vyriausybės, o panašių atakų regione reikia tikėtis ir ateityje.

„Tų bandymų, matyt, mūsų daliai teks ir ateityje, nes esame vieni iš garsiausių Ukrainos advokatų, vieni iš garsiausiai skambančių liberalios demokratijos advokatų, tai turime būtu pasiruošę, kaip sakė kolegė E. Silina šiandien, ir pakvoti, ir sutarėme, kad kovosime kartu“, – pažymėjo I. Šimonytė.

Nuo penktadienio Lietuvos policija gavo daugiau kaip 2500 elektroninių laiškų su netikrais grasinimais apie neva padėtus sprogmenis mokyklose, vaikų darželiuose, savivaldybių pastatuose, tokie pranešimai pasipylė ir Latvijoje bei Estijoje.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė antradienį paskelbė, kad tai yra kibernetinė ataka regiono mastu. Nacionalinio krizių valdymo centro vadovas Vilmantas Vitkauskas patvirtino, kad atakos siejamos su Rusija.

Latvijos ministrė pirmininkė E. Silina antradienį Vilniuje susitiko su Lietuvos premjere I. Šimonyte aptarti regioninio saugumo, bendrų infrastruktūros projektų progreso.

Ministrų kabinetų vadovės taip pat kalbėjosi apie dvišalius valstybių santykius, ilgalaikės paramos Ukrainai ir vieningo sankcijų Rusijai taikymo bei stiprinimo svarbą, skelbė Vyriausybė.

Tai yra pirmasis šalių vyriausybių vadovių susitikimas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA