REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2017 m. Rugsėjo 25 d. 11:48

Premjeras su socialdemokratų deleguotais ministrais aptarė jų tolesnį darbą

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


15367

Premjeras Saulius Skvernelis pirmadienį su trimis socialdemokratų deleguotais ministrais aptarė jų tolesnio darbo Vyriausybėje perspektyvas, Lietuvos socialdemokratų partijai (LSDP) šeštadienį pasitraukus iš valdančiosios koalicijos. Preliminariai, dabartinė Vyriausybė gali netekti vieno ministro, o du socialdemokratų deleguoti Kabineto nariai ketina tęsti darbą.

Tapkite mūsų draugu „Facebook“ ir sekite svarbiausias naujienas!

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasirengęs likti Ministrų Kabinete, pirmadienį jis jau įteikė pasitraukimo iš LSDP pareiškimą. Ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius pirmadienį įteikė atsistatydinimo iš ministro posto pareiškimą, nes solidarizuojasi su savo partija. Dėl M. Sinkevičiaus Premjeras sprendimą priims artimiausiu metu. Teisingumo ministrė Milda Vainiutė teigė, kad Premjeras pareiškė ja pasitikėjimą, todėl ministrė ketina tęsti darbą, ji nėra LSDP narė.


Lietuvos diplomatijos vadovas L. Linkevičius teigia, kad ketina dirbti toliau, jis kartu pasisakė dėl galimybės atsisakyti Seimo nario mandato.

„Kol įmanoma, dirbsime toliau. (...) Išrinko partijos (LSDP - ELTA) rinkėjai ir jie suteikė mandatą, mano supratimu, dirbti, o ne būti opozicijoje. Tai čia, tam tikra prasme, yra nesiskaitymas ir su rinkėjų nuomone. Mano toks vertinimas, kitų vertinimai gali būti kitokie“, - kalbėjo L. Linkevičius.

Užsienio reikalų ministras patvirtino, kad traukiasi iš LSDP.

„Aš įteikiau pareiškimą, kaip ir žadėjau, jau dabar. Jis pradės galioti, matyt, kiek vėliau. Bet aš tą apsisprendimą kaip ir realizavau“, - sakė L. Linkevičius, teigęs, kad neketina stoti į kitą partiją. Ministras kartu pabrėžė, kad negalės Seime dirbti opozicinėje frakcijoje, socialdemokratams traukiantis į opoziciją, bet L. Linkevičius kol kas nesiėmė detalizuoti savo planų.

Teisingumo ministrė M. Vainiutė teigia jaučianti Ministro Pirmininko paramą.

„Premjeras išreiškė pasitikėjimą, taigi norėčiau darbuotis toliau“, - teigė M. Vainiutė. Paklausta, ar dabar nebus sunkiau dirbti Vyriausybėje, ministrė atsakė „lengviau nebus turbūt“. M. Vainiutė sako negavusi LVŽS pasiūlymo stoti į šią partiją ir tokių planų pati kol kas nesvarstanti.

Ūkio ministras M. Sinkevičius pranešė įteikęs atsistatydinimo iš ministro posto pareiškimą.

„Įteikiau atsistatydinimo pareiškimą, kaip ir buvau žadėjęs, elgiuosi nuosekliai (...) Natūralu, jeigu partijos, kuri mane delegavo, nėra (pozicijoje - ELTA), tai aš, kaip partijos narys, turiu atitinkamai - nors tam sprendimui nepritariu - elgtis ir tą padariau“, - kalbėjo M. Sinkevičius, priminęs, kad nepritaria LSDP sprendimui trauktis iš koalicijos. Pasak ministro, Premjeras S. Skvernelis neįvardijo, kokį sprendimą jis priims.

Premjero atstovas spaudai Tomas Beržinskas teigė, kad Premjeras S. Skvernelis dėl ūkio ministro apsispręs artimiausiu metu.

„Ministras M. Sinkevičius įteikė atsistatydinimo pareiškimą, ir Premjeras sprendimo dar nepriėmė - jis turi penkias darbo dienas tam sprendimui priimti“, - kalbėjo T. Beržinskas.

Premjeras situaciją turėtų pakomentuoti vėliau pirmadienį.

Kaip ELTA jau skelbė, LSDP taryba šeštadienį balsų dauguma (už - 140, prieš - 46, susilaikė 9) nusprendė pasitraukti iš koalicijos, kuri su LVŽS buvo sudaryta po 2016 m. spalio mėnesio rinkimų į Seimą.

Prieš LSDP tarybos balsavimą vykusi šios partijos skyrių apklausa parodė, kad dauguma jų norėtų nutraukti koalicijos sutartį.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA