PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2019 m. Vasario 28 d. 07:59

Premjeras su R. Šimašiumi aptars nacionalinio stadiono problemas

Vilnius

Vilniaus savivaldybės nuotr.

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


73856

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis ketvirtadienį susitiks su Vilniaus miesto meru Remigijumi Šimašiumi aptarti nacionalinio stadiono statybų.

Turėtų paaiškėti, ar Vyriausybė šiam projektui skirs ES lėšų. Vidaus reikalų ministerijai (VRM) buvo pavesta iki ketvirtadienio konkretizuoti siūlymus, kaip perskirstyti ES lėšas projektams, nes Europos Komisija (EK) įvertino, jog vykdydama projektą Lietuva nepasiekė tarpinių rezultatų. Tačiau vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas trečiadienį Eltai nenorėjo komentuoti šio klausimo.

Premjero atstovas Tomas Beržinskas Eltai patvirtino, kad S. Skvernelio ir R. Šimašiaus susitikime bus aptartos nacionalinio stadiono ir kitos aktualijos, tačiau taip pat nedetalizavo, ar bus pateiktas atsakymas dėl finansavimo.

„Vyriausybė tikrai palaiko siekį tą stadioną turėti, tačiau yra iškilusių rizikų, susijusių tiek su teisminiais procesais, tiek su savivaldos rinkimais, ir tos rizikos bus aptartos“, - sakė T. Beržinskas.

ELTA primena, kad Vilniaus miesto tarybos praeito trečiadienio posėdyje patvirtinta daugiafunkcio komplekso Šeškinėje koncesijos sutartis, kurią turėtų pasirašyti su „Axis Industries“. Tačiau Vyriausybė paskelbė, kad VRM kartu su Vilniaus miesto savivaldybe siūloma susitarti dėl šio projekto finansavimo alternatyvų. Finansų ministras Vilius Šapoka sakė, kad rizikos, savivaldybei pritarus nacionalinio stadiono koncesijos sutarčiai, išlieka.

„Tos rizikos tikrai išlieka, ir tai yra ne rizika, o grėsmė prarasti apie 30 mln. eurų ES investicijų. Priimtas sprendimas tas lėšas perskirstyti kitoms sritims, ir Vidaus reikalų ministerijai pavesta konkretizuoti siūlymus iki vasario 28 dienos, nes EK įvertino, jog Lietuva nepasiekė tarpinių rezultatų“, - sakė V. Šapoka.

Projektą stabdo nesibaigiantys teisiniai ginčai. Tiek savivaldybė, tiek du kartus iš konkurso pašalinta bendrovė „Vilniaus nacionalinis stadionas“ yra kreipęsi į prokuratūras, bendrovė - ir į teismą. Konkurso peripetijas aiškintis ėmėsi ir Seimo Antikorupcijos komisija, gavusi konservatorių prašymą.

Vis dėlto sostinės meras Remigijus Šimašius tvirtina, kad visus darbus bus spėta padaryti laiku.

„Galiu tik pasakyti, kad stadiono ir viso komplekso statymo rizika yra daug mažesnė nei visų kitų europinių projektų. Esam viską sutarę su Vyriausybe (...) ir galime pagal tai judėti. Nematau jokių argumentų, kad reikėtų kažką keisti ar atšaukti“, - sakė meras.

Jo teigimu, iki galutinio ES lėšų įsisavinimo dar yra 4,5 metų, o pačios statybos esą truks ne daugiau nei 3 metus.

„Taigi turime dar visai nemažą rezervą, jeigu kažkas užstrigtų ar įvyktų ne taip. Tačiau manau, kad tai įvyks greičiau nei ES nubrėžtos ribos“, - teigė R. Šimašius.

nuotrauka.jpg