PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2019 m. Kovo 25 d. 12:30

Premjeras K. Mažeikos kandidatūrą į aplinkos ministro postą pateiks artimiausiu metu

Marijampolė

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


77185

Premjeras Saulius Skvernelis, žadėjęs aplinkos ministro kandidatūrą skirti tik po prezidento rinkimų, „valstiečio“ Kęstučio Mažeikos kandidatūrą į Aplinkos ministerijos vadovo postą prezidentei ketina pateikti jau artimiausiu metu. Premjero tvirtinimu, laukiama Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atsakymo dėl kandidato tinkamumo užimti ministro pareigas.

„Kai tik tai bus atsakymas iš STT, tada ir pus padarytas teikimas (prezidentei. - ELTA)“, - pirmadienį teigė S. Skvernelis.

Anksčiau žurnalistams Seime premjeras teigė, kad pasitiki K. Mažeika, nes ,,tai žmogus, kuris nuo pirmos minutės dirbs rezultatyviai“.

„Yra tokia galimybė ir sutarimas, frakcijos sprendimas ir būtent tokio žmogaus reikia, kuriam nereikėtų nė vienos dienos galvoti, į kokią ministeriją jis atėjo, kokie iššūkiai laukia“, - teigė S. Skvernelis.

,,Reikia žmogaus, kuris likus keturiems mėnesiams iki Vyriausybės įgaliojimų grąžinimo jau nuo pirmos minutės galėtų rezultatyviai dirbti“, - Seime kalbėjo premjeras.

Aplinkos ministerija vadovo neturi jau nuo gruodžio pradžios, kai premjeras S. Skvernelis inicijavo Kęstučio Navicko pasitraukimą.

S. Skvernelis į laisvą aplinkos ministro vadovo vietą siūlė „socialdarbietės“ Irmos Gudžiūnaitės kandidatūrą, tačiau ją prezidentė Dalia Grybauskaitė atmetė argumentuodama tuo, kad kandidatei trūksta patirties ir kompetencijų.

Premjeras S. Skvernelis aštriai sureagavo į tokį prezidentės sprendimą, nes, pasak jo, prezidentė atmetė jau suderintą kandidatūrą. Tačiau, Prezidentūros teigimu, prezidentė nedavė jokių pažadų, kad I. Gudžiūnaitės kandidatūrai bus pritarta. Prezidentūra pabrėžė, kad D. Grybauskaitės sprendimą lėmė tai, jog susitikime I. Gudžiūnaitė neparodė vadovavimui aplinkos apsaugos sektoriui reikiamų žinių.

Aplinkos ministro pareigas laikinai eina energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

ELTA