REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2019 m. Birželio 20 d. 09:40

Premjeras apie kandidatavimą į eurokomisaro poziciją: nelabai ir svarsčiau

Vilnius

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


88546

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis teigia dar nesvarstęs galimybės siekti eurokomisaro posto. Pasak premjero, kol nėra aiškus naujasis Europos Komisijos pirmininkas, apie tai kalbėti yra neracionalu.

„Tikiuosi, kad dar šį mėnesį bus aiškios pozicijos kalbant apie ES esančias pozicijas ir pirmiausia Europos Komisijos pirmininką. Tai labai svarbu. Tada Vyriausybė priims sprendimą dėl siūlomo kandidato ir galės realiai prasidėti derybos turint kandidatą dėl portfelio“, – „Žinių radijui“ sakė S. Skvernelis.

Premjero teigimu, šiuo metu kalbėti apie kandidatus, nežinant pirmininko ir jo nuostatų, būtų neprotinga.

„Dabar nominuoti kandidatą, nežinant pirmininko nuostatų, o jo vaidmuo labai didelis, tiek renkantis kandidatą, tiek skirstant portfelį, žingsnis būtų per ankstyvas ir neracionalus“, – teigė S. Skvernelis.

Ministro pirmininko tvirtinimu, jis pats apie šią poziciją nesvarstęs.

„Daug tokių girdžiu pamąstymų. Visi gali būti kandidatai, kurie yra minimi viešoje erdvėje. Aš apie tai, atvirai pasakius, nelabai ir svarsčiau. Kol kas yra kiti darbai – Vyriausybės tiesioginis darbas, koalicijos formavimas“, – tikino premjeras.

ELTA primena, kad eurokomisarą skiria Vyriausybė, poziciją suderinusi su prezidentu ir Seimu.

Tai bus ketvirtasis šias pareigas einantis pareigūnas nuo Lietuvos – iki šiol eurokomisarais yra buvę Algirdas Šemeta, Dalia Grybauskaitė ir dabartinę kadenciją pabaigęs Vytenis Povilas Andriukaitis.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA