REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Kovo 6 d. 10:54

Pratyboms atvyksta Vokietijos brigados batalionas: daugiau nei 200 karinės technikos vienetų ir apie 700 karių

Kalvarija

Lietuvos kariuomenės nuotr. (asociatyvi)

EtapliusŠaltinis: Lietuvos kariuomenė


294076

Ketvirtadienį pratyboms į Lietuvą pradeda atvykimą Lietuvai priskirtos Vokietijos Padidinto budrumo brigados (angl. enhanced Vigilance Activity Brigade, eVA) 91-asis pėstininkų batalionas su kariais ir karine technika. Vokietijos brigada kovo 7-8 d. per Kalvarijos-Budzisko pasienio punktą, perdislokuos 91-ajį pėstininkų batalioną su daugiau nei 200 karinės technikos vienetų ir apie 700 karių.

Vokietijos kariuomenės kariai ir technika atvyksta iš Lenkijos, kur dalyvavo pirmojoje pratybų „Grand Eagle-24“ dalyje, treniravosi ir vertino karinio mobilumo poreikius bei iššūkius kertant valstybių sienas, o antroji šių pratybų dalis vyks Lietuvoje. Šios bendros pratybos yra sudedamoji pavasarį visoje Europoje vykstančių NATO pratybų „Steadfast Defender-24“ dalis.

Lietuvai priskirta Vokietijos Padidinto budrumo brigada budėjimą vykdo nuo 2022 m., o nuo 2023 m. gruodžio mėnesio vadovavimą eVA perėmė Vokietijos kariuomenės 21-oji brigada, vadovaujama brg. gen. Marco Eggert. Apie 4000 karių turinti brigada yra vienas iš Vokietijos kariuomenės greitojo reagavimo pajėgų vienetų.REDAKCIJA REKOMENDUOJA