REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Spalio 23 d. 14:31

Prašys pratęsti terminą I. Rozovos tyrimo išvadoms pateikti

Vilnius

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


104193

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) prašys pratęsti terminą, iki kurio turėjo Seimui pateikti tyrimo išvadas dėl parlamentarės Irinos Rozovos ryšių su Rusijos diplomatais. Išvadas NSGK Seimui turėjo pateikti iki gruodžio 1 dienos.

Trečiadienį parlamente NSGK toliau tęsė tyrimą bei vertino Valstybės saugumo departamento (VSD) pateiktą medžiagą.

„Kadangi vis dėlto dabar yra svarstomas biudžetas, ir tai tikrai svarbiausias dokumentas, mes manome, kad negalim neskirti tam dėmesio, o tik susikoncentruoti į tyrimą. Dėl to biudžeto klausimus mes vis dėlto įterpėme į šį laikotarpį ir manau, kad nespėsim. Tikrai nespėsime ir prašysime pratęsimo“, – po NSGK uždaro posėdžio sakė NSGK pirmininkas Dainius Gaižauskas.

Pasak NSGK vadovo, tyrimas užtruks dėl planuojamų apklausti politikų bei pareigūnų, taip pat dėl svarstomo biudžeto.

„Tikrai neskubėsime, darysime tyrimą kokybišką. Kada susipažinsime su visa informacija, ją išanalizuosime, susidėliosime klausimus, tik tada kviesime žmones. Tikrai nebus jokios skubos, žiūrime į kokybę“, – teigė D. Gaižauskas.

Parlamentaro teigimu, VSD kiekvieno posėdžio metu pateikia vis detalesnę informaciją, surinktą, tiriant I. Rozovos veiklą ir ryšius.

„Kiekvieną dieną gauname vis naujos informacijos ir ji pakankamai išsami bei tikrai padės tyrimui“, – sakė D. Gaižauskas.

Seimas NSGK pavedė atlikti tyrimą dėl parlamentarės I. Rozovos ryšių su rusų diplomatais ir galimos grėsmės nacionaliniam saugumui, primena ELTA. Tyrimas bus atliekamas ir dėl atliktų politikų veiksmų, gavusių VSD informaciją apie I. Rozovos veiklą. Komitetas aiškinsis, kokius sprendimus, susipažinęs su medžiaga apie I. Rozovą, priėmė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis bei kiti informaciją gavę Seimo nariai.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA