REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2023 m. Rugpjūčio 2 d. 14:34

Prašymas dėl I. Vilčinskienės suėmimo termino išnagrinėtas, sprendimas – netrukus

Lietuva

BNS fotobanko nuotr.

Ingrida SteniulienėŠaltinis: BNS


274541

Kauno apylinkės teismas trečiadienį po pietų išnagrinėjo prokuratūros prašymą dviem mėnesiams nustatyti suėmimo terminą savo vaikų grobimu iš globos namų įtariamai Ingai Vilčinskienei.

Teismas taip pat dar nagrinėja prokuratūros prašymą dėl jos sutuoktinio Mindaugo Vilčinsko suėmimo dviem mėnesiams.

Manoma, kad teismas savo sprendimus dėl sutuoktinių suėmimo termino paskelbs trečiadienį, BNS sakė teismo atstovo Tautvilė Merkevičiūtė.

Vilčinskams prokurorai prašo pratęsti suėmimo terminą iki dviejų mėnesių.

Suėmimas tėvams buvo paskirtas dar liepos 28 dieną.

„Suėmimas buvo skirtas, bet terminas nenustatytas, kadangi įtariamieji procese nedalyvavo, jie buvo pasislėpę. Juos pristačius į teismą, teismas paprastai nustato terminą“, – BNS trečiadienį sakė Kauno apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Darius Valkavičius.

Pasak D. Valkavičiaus, kreiptis į teismą dėl suėmimo sankcijos skyrimo už akių buvo nuspręsta įvertinus bylos aplinkybes.

Pagal Baudžiamąjį kodeksą, tėvas, motina ar artimasis giminaitis, pagrobęs savo ar savo artimųjų vaiką iš vaikų įstaigos arba asmens, pas kurį vaikas teisėtai gyveno, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Trys 5, 7 ir 9 metų amžiaus vaikai, kuriuos prieš kelias savaites galimai savavališkai iš Kaune esančio vaikų gerovės centro „Pastogė“ pasiėmė tėvai, antradienį surasti Lietuvos pasienyje su Baltarusija.

Teisėsaugos vertinimu, tikėtina, kad tėvai, kurie buvo sulaikyti, kartu su vaikais ketino kirsti sieną.

Vaikų tėvus ir juos vežusį asmenį sulaikė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai.

Vaikai iš šeimos buvo paimti birželį. Kaip skelbta, vaikai nelankė mokyklos, nesilankė pas gydytojus, šeima nepriėmė siūlomos pagalbos.

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla yra įvardijęs, kad ieškant vaikų buvo dirbama su visuomenės grupe, pasivadinusia „suverenais“. Valstybės saugumo departamentas (VSD) skelbė, kad ši grupė vadovaujasi „valstybės teisėtumą neigiančia antivalstybine ekstremistine ideologija.“REDAKCIJA REKOMENDUOJA