Laisvalaikis | 4 MIN.

Prasmingi advento savaitgaliai Palangoje

Reporteris Inga
2019 m. gruodžio 13 d. 20:22
prasmingi-advento-savaitgaliai-palangoje.jpg

Puiki idėja likus vos daugiau kaip savaitei iki šv. Kalėdų praleisti savaitgalį su šeima Palangoje. Pajūrio vėjai išpūs visus besibaigiančių metų rūpesčius ir nerimą iš galvos, kurorte sklandanti šventinė nuotaika, prasmingi renginiai pripildys širdis ramybės, šilumos, o kalėdinės dirbtuvėlės suteiks galimybę susikurti jaukias, rankų darbo dovanėles artimiesiems.

Dovanų meistarnė visai šeimai įsikūrusi Palangos kurhauze. Šį šeštadienį, gruodžio 14 d. 10 val. joje bus galima išmokti dekoruoti meduolius, o nuo 14 val. kurti dovanėles iš odos. Sekmadienį, gruodžio 15 d. nuo 14 val. dovanų meistarnė kvies į kalėdinių 3D atvirukų dirbtuvėles Palangos gintaro muziejuje. O Jono Šliūpo memorialinėje sodyboje vyksta edukaciniai užsiėmimai „Kiekvienam po vaškinę žvakę„.

Apsirūpinus dovanėlėmis būtina apsilankyti prie eglutės. Gausiai girliandomis apšviesti medžiai ir kalėdiniai žibintai ant Grafų Tiškevičių alėjos apšvietimo stulpų rodo kelią pagrindinės Palangos aikštės link. Čia spindi ir skamba muzikalioji Palangos eglutė. Nusifotografavus prie eglutės ir Palangos kurhauzo, laikas pasukti prie jūros.

Garsiojoje pėsčiųjų promenadoje, J. Basanavičiaus gatvėje, taip pat lankytojus pasitinka visa eglučių alėja. Joje galima apžiūrėti dar dešimt žaliaskarių, kurias spindinčiomis girliandomis ir žaisliukais išpuošė kurorto įmonės ir verslininkai.

Pasivaikščiojus kalėdinių eglių alėja, pasisveikinus su jūra nuo Palangos tilto, išgėrus šiltos arbatos ar kavos pasirinktoje jaukioje kavinukėje, verta sudalyvauti ir šventiniuose renginiuose.

Visą gruodį Palangoje vyksta klasikinės, etninės muzikos koncertai, spektakliai, parodų pristatymai. Šį savaitgalį, gruodžio 14 d. 18 val. ir 15 d. 16 val. Palangos kurhauzo teatro palėpėje galima pasižiūrėti premjerinį kurorte įsikūrusio „Grubiojo“ teatro spektaklį „Tanato viešbutis“.

Kitą savaitgalį, atvykusieji gruodžio 20-ąją nuo 18 val. Palangos kurhauzo koncertų salėje turi progos pasiklausyti teatralizuoto koncerto visai šeimai „Parodos paveikslėliai“ iš koncertų ciklo „Muzikos vakarai kurhauze“, rengiamo su Lietuvos nacionaline filharmonija.

Gruodžio 21 d. 10 val. dovanų meistarnė Palangos kurhauze bus gaminamos skiautelių dovanėlės ir dekoruojami meduoliai (nuo 14 val.). Šeštadienį nuo 13 val. palangiškiai ir miesto svečiai turės unikalią galimybę pirmą kartą atverti duris į Anapilio viloje įsikūrusį Kurorto muziejų su jau nuolatine ekspozicija, kuri šiuolaikiškai pasakoja Palangos istoriją, supažindina su žymiais žmonėmis, kūrusiais ir gyvenusiais Palangoje. Muziejaus lankytojų lauks ir legendomis apipintas veidrodžių kambarys, įspūdingi vėjo vargonų garsai ir nepakartojama kelionė laiku.

Sekmadienį, gruodžio 22 d., nuo 14 val. dar vieną pramogą šeimoms pasiūlys Palangos gintaro muziejus. Jis kvies į pirmąją ekskursiją „Kalėdos dvare“.

Griežtai draudžiama „Vakarų eksprese“ paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.


Šiauliai
Didės šunų pagalbininkų pagalbos prieinamumas
Lapkričio 27 dieną LR Seimas priėmė Asmens su negalia teisių apsaugos pagrindų ir Tikslinių kompensacijų įstatymų pataisas, kuriomis siekiama užtikrinti šunų pagalbininkų pagalbos prieinamumą žmonėms su negalia. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Tikslinės pagalbos grupės patarėja Renata Šarkanė paaiškina kokia tvarka ir kokie iššūkiai buvo anksčiau.
Aktualijos | 3 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Įsirengdami namus tikimės, kad namai taps saugiu prieglobsčiu – vieta, kurioje galėsime ramiai gyventi ir kurti gražiausias šeimos akimirkas. Tačiau, ar pagalvojame, kokios pavojingos cheminės medžiagos gali slypėti sienose, lubose ar grindyse, ir kaip jos veikia mūsų sveikatą? Cheminių medžiagų ekspertas dalijasi įžvalgomis, kaip kasdieniai pasirinkimai – nuo dažų iki baldų – lemia oro kokybę namuose ir ką daryti, kad namai iš tiesų būtų saugūs.
Sveikata | 5 MIN.
0
Kiekvieni metai moko mus kažko svarbaus – kartais tai pamoka, kurią išmokstame lengvai, o kartais – per iššūkius ir netikėtumus. Žvaigždės siunčia signalus, kurie padeda geriau suprasti, ką svarbiausia įsisavinti per ateinančius 12 mėnesių. Štai kokias pamokas šiemet jūsų Zodiako ženklui buvo paruošusios žvaigždės. Ar ko nors išmokote?
Horoskopai | 3 MIN.
0
Pasaulis
Šiauliai
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį susitikime su aukštais kariškiais neabejojo pergale savo kare prieš Ukrainą. Vien tik šiais metais kaimyninėje šalyje, anot jo, užkariauta daugiau kaip 300 vietovių.
Pasaulis | 2 MIN.
0
Praėjusią savaitę, ketvirtadienį, posėdžiavusi Šiaulių miesto savivaldybės taryba nusprendė netenkinti prašymo sumažinti valstybinės žemės nuomos mokestį vaistinei „Valerijonas“. Siūlyta lengvata būtų sumažinusi mokėtiną sumą beveik 700 eurų, tačiau sprendimui pritarta nebuvo.
Politika | 4 MIN.
1


Vyriausybė pripažino žemės ir maisto ūkį nacionaliniam saugumui svarbia sritimi. Toks sektoriaus pripažinimas leis kurti ir palaikyti atsparią bei savarankišką šalies apsirūpinimo maistu sistemą.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 3 MIN.
1
Europos Komisijos (EK) pristatytas pasiūlymas dėl ilgalaikio Europos Sąjungos (ES) biudžeto 2028–2034 metams kelia daug rimtų klausimų. Ypač dėl to, kad žemės ūkio, kaimo plėtros ir žuvininkystės finansavimas mažėtų apie 20 proc. (palyginti su 2021-2027 metų laikotarpiu) ir dėl numatomo steigti naujo fondo.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 6 MIN.
1

Lietuva
Lietuva
Į Lietuvą iš kitų šalių gyventi atvykę žmonės susiduria su diskriminacija, o jos pasekmės – gyvenimas prasčiau prižiūrimame būste, didesnė nuomos kaina ir didėjanti socialinė atskirtis. Apie tai žmonės dažniausiai niekam nepraneša. Tai atskleidė Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos atliktas tyrimas.
Lietuva | 5 MIN.
1
Nuo kitų metų pradžios prasidedant antrosios pensijų kaupimo pakopos pakeitimams, gyventojams „Sodra“ pristato įrankį – prognozuojamos senatvės pensijos skaičiuoklę.
Lietuva | 5 MIN.
0

Šiauliai
Radviliškis
Praėjusią savaitę, ketvirtadienį, posėdžiavusi Šiaulių miesto savivaldybės taryba nusprendė netenkinti prašymo sumažinti valstybinės žemės nuomos mokestį vaistinei „Valerijonas“. Siūlyta lengvata būtų sumažinusi mokėtiną sumą beveik 700 eurų, tačiau sprendimui pritarta nebuvo.
Politika | 4 MIN.
1
Gruodžio 11 dieną Pociūnų bendruomenės namuose surengtas Radviliškio rajono savivaldybės vadovų susitikimas su vietos gyventojais. Tai buvo gyvas, dalykiškas ir pagarbus pokalbis apie tai, kas žmonėms svarbiausia – susisiekimą, vaikų saugumą, gyvenamosios aplinkos tvarkymą ir bendruomenės ateitį.
Politika | 4 MIN.
0

Kelių eismo taisyklės (KET) sukurtos ne tik eismui reguliuoti, bet ir saugumui užtikrinti. Kai kuriems eismo dalyviams atrodo, kad laikytis visų taisyklių nėra būtina, tačiau toks požiūris yra klaidingas ir pavojingas. Net menkiausias taisyklių nepaisymas gali turėti skaudžių, o kartais ir tragiškų pasekmių.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0
Kelionė automobiliu – tai ne tik transporto priemonės vairavimas, bet ir emocinis iššūkis vairuotojui. Daugeliui kelią apkartina stresas, kuris iš dalies kyla ne dėl išorinių veiksnių, o dėl prasto pasiruošimo kelionei. Kruopštus kelionės planavimas leidžia sumažinti įtampą ir išvengti rizikos kelyje.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0

Pasaulis
Pasaulis
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį susitikime su aukštais kariškiais neabejojo pergale savo kare prieš Ukrainą. Vien tik šiais metais kaimyninėje šalyje, anot jo, užkariauta daugiau kaip 300 vietovių.
Pasaulis | 2 MIN.
0
Kremlius pareiškė esąs pasirengęs aptarti galimą Vakarų šalių karinių pajėgų dislokavimą Ukrainoje, nors pats ilgą laiką priešinosi tokiam žingsniui.
Pasaulis | 2 MIN.
0


Šiauliai
Pakruojis
Pastebėję, jog Šiaulių miesto įmonėms trūksta aiškumo apie jų vaidmenį galimų ekstremaliųjų situacijų metu, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Pramonės komiteto iniciatyva (pirmininkas Rolandas Gabrielaitis, UAB „Bodesa“ prezidentas), gruodžio 5 dieną pakvietė verslo atstovus į informacinį susitikimą su Šiaulių miesto savivaldybės Civilinės saugos ir mobilizacijos specialistais tema „Pasiruošimas ekstremaliosioms situacijoms: ką privalo žinoti įmonės“.
Verslas | 4 MIN.
0
Su Pakruojo rajono savivaldybės vadovais – meru Sauliumi Margiu, vicemere Simona Lipskyte, administracijos direktore Aušra Dveliene ir savivaldybės skyrių vedėjais susitiko UAB „Milsa“ generalinis direktorius Mantas Makulavičius, vykdantysis direktorius Mindaugas Verbickas, AB „Klovainių skalda“ gen. Direktorius Gediminas Mozūras, projektų ir inovacijų direktorius Imantas Kuncevičius, UAB „Eksplosita“ verslo plėtros direktorius Vaidas Zubavičius.
Verslas | 2 MIN.
0

Šiauliai
Radviliškis
Vakar Šiauliuose pareigūnams įkliuvo neblaivi vairuotoja, praneša teisėsauga.
Kriminalai | 2 MIN.
0
Vakar policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl vagysčių vienoje Radviliškio rajono parduotuvių.
Kriminalai | 2 MIN.
0


Akmenė
Šiauliai
Pirmadienį policija sulaikė Akmenės rajone girtą automobilį vairavusį vyrą.
Gatvė | 2 MIN.
0
Gatvė | 2 MIN.
0
Vilnius
Panevėžys
Policija surado vairuotoją, kuris, kaip įtariama, pirmadienį Vilniaus rajone partrenkė ir mirtinai sužalojo pėsčiąją. Vairuotojas iš eismo įvykio vietos pasišalino, tačiau po dienos buvo rastas.
Gatvė | 3 MIN.
0
Tragiškas trečiadienio rytas Panevėžio rajone: per avariją žuvo lengvojo automobilio vairuotojas.
Gatvė | 2 MIN.
0

Radviliškis
Radviliškis
Gruodžio 11–14 dienomis, Kosove, Prištinos mieste, vyko Europos jaunimo tekvondo čempionatas, į kurį atvyko virš 500 kovotojų iš visos Europos.
Sportas | 2 MIN.
0
Praėjusį penktadienį Nostra.lt – RKL B diviziono C grupės rungtynėse BC „Radviliškis“ namuose 101:74 (30:16, 26:21, 20:17, 25:20) nugalėjo Klaipėdos „VKKM-Neptūnas“ komandą ir įrašė varžovams pirmąjį sezono pralaimėjimą.
Sportas | 3 MIN.
0


Radviliškis
Radviliškis
Radviliškio viešojoje bibliotekoje – ypatinga ir širdį šildanti naujiena. Edukatorė, gražiadarbė ir ilgametė knygų namų bičiulė Žydra Jomantienė Kraštotyros-leidybos skyriui padovanojo vertingų senųjų leidinių.
Veidai | 2 MIN.
0
Gruodžio 12-ąją Sidabravo kultūros namuose vyko tradicinis padėkos vakaras „Gerumo sparnai“. Į šventę atvyko Lietuvos Respublikos Seimo nario Sauliaus Luščiko padėjėja Justina Šereivaitė, kuri perdavė ir įteikė padėkas Daivai Leščinskienei, Gintarui Žilėnui, Jonui Vilčiauskui. Nuoširdžius sveikinimo žodžius tarė Radviliškio rajono savivaldybės vicemeras Alfredas Juozapavičius.
Kultūra | 3 MIN.
0
Šiauliai
Radviliškis
Šiaulių rajono socialinės paramos skyriaus vedėjai Jolantai Šiuparienei įteiktas aukščiausias socialinės apsaugos ir darbo ministro apdovanojimas „Gerumo žvaigždė“.
Veidai | 2 MIN.
0
Gruodžio 12 dieną Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ Vilniuje vyko Lietuvos „Junior Achievement“ programos praktinio verslumo ugdymo edukacinė patirtis – „Startuolių džiunglės! Kalėdinė mokomųjų mokinių bendrovių „eXpo 2025“ – tai visuomenei atvira mokinių mokomųjų bendrovių verslų paroda. Jos metu mokiniai pristato mokykloje vystomus produktus / paslaugas, bendrauja su verslo mentoriais, parodos lankytojais, demonstruoja savo įgytas žinias ir antreprenerystės gebėjimus.
Mokslas | 3 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Lietuvoje savarankiškai dirbančių asmenų skaičiui viršijus 300 tūkst., vis daugiau kalbama ir apie jų poreikį įsigyti nekilnojamojo turto. Kelias iki nuosavo būsto savarankiškai dirbantiesiems gali būti sudėtingesnis. Finansų įstaigos, vertindamos laisvai samdomų specialistų ar smulkiųjų verslininkų paraiškas, taiko griežtesnius kriterijus, todėl norint gauti paskolą būtina kruopščiai pasiruošti, rašoma banko „Bigbank“ pranešime žiniasklaidai.
Namai | 5 MIN.
0
Šiandien vos keliais paspaudimais telefono ekrane technologijos tvarko namus, reguliuoja šildymą ir apšvietimą bei apsiperka. Inovacijos ir dirbtinis intelektas yra integruojamas net į buitinės technikos prietaisus, pavyzdžiui, šaldytuvus. Technologinės naujovės leidžia palengvinti jų priežiūrą, su kuria susiję nemažai mitų. Kokie jie ir ar juose yra bent krislas tiesos?
Namai | 5 MIN.
0

Radviliškis
Šiauliai
Radviliškio viešojoje bibliotekoje – ypatinga ir širdį šildanti naujiena. Edukatorė, gražiadarbė ir ilgametė knygų namų bičiulė Žydra Jomantienė Kraštotyros-leidybos skyriui padovanojo vertingų senųjų leidinių.
Veidai | 2 MIN.
0
Šiaulių rajono socialinės paramos skyriaus vedėjai Jolantai Šiuparienei įteiktas aukščiausias socialinės apsaugos ir darbo ministro apdovanojimas „Gerumo žvaigždė“.
Veidai | 2 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Kartais iš vieno prisilietimo gali suprasti viską, kartais – absoliučiai nieko. O jei keisčiausius objektus turėtumėte liesti tik…pėdomis?
Laisvalaikis | 6 MIN.
0
Kiekvieni metai moko mus kažko svarbaus – kartais tai pamoka, kurią išmokstame lengvai, o kartais – per iššūkius ir netikėtumus. Žvaigždės siunčia signalus, kurie padeda geriau suprasti, ką svarbiausia įsisavinti per ateinančius 12 mėnesių. Štai kokias pamokas šiemet jūsų Zodiako ženklui buvo paruošusios žvaigždės. Ar ko nors išmokote?
Horoskopai | 3 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Kiekvieni metai moko mus kažko svarbaus – kartais tai pamoka, kurią išmokstame lengvai, o kartais – per iššūkius ir netikėtumus. Žvaigždės siunčia signalus, kurie padeda geriau suprasti, ką svarbiausia įsisavinti per ateinančius 12 mėnesių. Štai kokias pamokas šiemet jūsų Zodiako ženklui buvo paruošusios žvaigždės. Ar ko nors išmokote?
Horoskopai | 3 MIN.
0
Gruodžio septynioliktoji – 351-oji metų diena (trečioji 50-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 15 dienų.
Horoskopai | 4 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Šventiniu laikotarpiu tautiečių širdyse ir lėkštėse silkė užima garbingą vietą. Ji patiekiama su „patalais“, svogūnais, morkomis, grybais ar net razinomis – tikra klasika, be kurios sunku įsivaizduoti Kūčių stalą. Tačiau ši nedidelė, nebrangi ir ištisus metus prieinama žuvis – kur kas daugiau nei mūsų virtuvės pažiba. Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ primena, kad silkė yra itin mėgstama ir kitų tautų virtuvėse, o jos maistinė vertė neretai lenkia net kur kas brangesnes žuvis.
Virtuvė | 5 MIN.
0
Šventiniam laikotarpiui desertų studijos „Macaroom“ konditerės Giedrė Pečenkienė ir Jovita Morkūnaitė siūlo alternatyvą įprastiems ir visiems jau puikiai pažįstamiems imbieriniams sausainiams. Nors speculoos sausainių pavadinimas skamba neįprastai, tai įdomesnė imbierinių sausainių versija, kurią kiekvienas labai nesudėtingai pasigamins namuose.
Virtuvė | 3 MIN.
0