REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Gatvė2022 m. Gruodžio 8 d. 08:19

Prasidėjus žiemiškiems orams – svarbi informacija Alytaus rajono gyventojams

Alytus

Pixabay.com nuotr.

Etaplius.LTŠaltinis: Alytaus rajono savivaldybė


253331

Alytaus rajono savivaldybė praneša, kad šiais metais vietinės reikšmės kelių, gatvių, aikščių, šaligatvių sniego valymo ir barstymo paslaugas teiks konkursą laimėjusi įmonė UAB „Gilmera“.

Įmonė įsipareigoja paslaugas teikti bet kuriuo paros metu, įskaitant savaitgalius bei šventines dienas, priklausomai nuo oro sąlygų, iškritusių kritulių kiekio bei pagal Alytaus rajono savivaldybės administracijos Komunalinio ūkio ir architektūros skyriaus pateiktus kelių užsakymus.

Nedideles kelių atkarpas, šaligatvius bei kitas miestelių erdves seniūnijos taip pat valys savo jėgomis, panaudodamos savivaldybės nupirktus keturračius (Butrimonių, Daugų ir Simno seniūnijose) bei įvairaus galingumo traktorius (Alovės, Punios, Miroslavo, Krokialaukio, Pivašiūnų, Alytaus, Daugų ir Simno seniūnijose). Traktoriai ne tik valys atskirus kelio ruožus, bet kartu ir barstys smėlio-druskos mišinį.

Pirmiausia bus valomi seniūnijų keliai, kuriais užtikrinamas svarbiausių įmonių, įstaigų nepertraukiamas darbas ir būtiniausių paslaugų teikimas, gyventojų aprūpinimas maisto produktais, kt.

Komunalinio ūkio ir architektūros skyriaus vedėjas Algirdas Latvys sako, kad į rajono seniūnijas buvo išvežiota per 100 kubinių metrųsmėlio-druskos mišinio keliams, takeliams barstyti žiemos metu. Alytaus rajono savivaldybė kasmet prižiūri vis daugiau vietinių kelių, šiuo metu bendras jų ilgis sudaro per 1200 kilometrų.

„Kelių priežiūra dabar – mūsų darbų prioritetas. Patys kiekvienais metais važiuojame, tikriname ir prižiūrime, kad konkursą laimėjusi įmonė tinkamai atliktų jiems pavestą darbą. Per pastaruosius ketverius metus Alytaus rajone išasfaltavome beveik 100 km naujų kelių, suremontavome beveik 50 km žvyrkelių, taigi ir darbo nuo jų valant sniegą, barstant smėlio ir druskos mišiniu bus daugiau. Džiugu, kad žiemą mums į pagalbą atskuba vietos ūkininkai, seniūnai, gyventojai. Prireikus, pasitelkdami turimą techniką, jie padeda valyti kelius, betarpiškai teikia informaciją, padeda vertinti realią situaciją ir veikti kuo operatyviau. Tai – labai svarbu“,– sako Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas.

Deja, gyventojai dažnai nesupranta, kad Alytaus rajono teritorijoje yra ne tik savivaldybei priklausantys keliai. Valstybinės reikšmės kelių būkle rūpinasi Lietuvos automobilių kelių direkcija, darbus atlieka šiai direkcijai pavaldi įmonė – AB „Kelių priežiūra“.

Valstybinės reikšmės keliuose skirtingas automobilių eismo intensyvumas, todėl tais atvejais, kai nuo visų prižiūrimų kelių vienu metu nuvalyti sniegą ir juos pabarstyti nėra galimybių, AB „Kelių priežiūra“ darbus paskirsto pagal kelių svarbą.

„Kiekvienas metais savivaldybė sulaukia priekaištų iš gyventojų, kad neva netinkamai rūpinamės vieno ar kito kelio priežiūra, tačiau dar kartą noriu priminti, jog savivaldybė nėra atsakinga už valstybinių kelių priežiūrą“, – primena meras A. Vrubliauskas.

Susipažinti su valstybinės reikšmės kelių priežiūros tvarka žiemą bei sužinoti, kam priklauso konkretus kelias, pagal kokį lygį jis prižiūrimas, galite apsilankę internetiniame puslapyje: www.eismoinfo.lt.

Vairuotojai apie blogą valstybinės reikšmės kelio būklę gali pranešti arba pasiteirauti apie eismo sąlygas, kreipdamiesi į Eismo informacijos centrą tel.: 1871, +370 5 232 9677, +370 615 49300; el. paštu centras@eismoinfo.lt arba blogi.keliai@lakd.lt. Eismo informacijos centras dirba visą parą, septynias dienas per savaitę.

Gyventojai, norintys nuvalyti sniegą nuo kelių privačiose teritorijose, gali kreiptis į savo teritorijos seniūną. Seniūnijose yra kontaktai ūkininkų, su kuriais gyventojai patys gali susitarti dėl paslaugos suteikimo laiko bei kaštų.

Seniūnija

Seniūnas

Tel. nr.

Alytaus seniūnija

Kęstutis Tumynas

tel. 8 676 90 887

Alovės seniūnija

Jonas Baliukonis

tel. 8 608 90 708

Butrimonių seniūnija

Andrius Karlonas

tel. 8 664 37 868

Daugų seniūnija

Irma Kašėtienė

tel. 8 678 81 437

Krokialaukio seniūnija

Gintarė Navickienė

tel. 8 664 28 823

Miroslavo seniūnija

Oksana Čeponienė

tel. 8 656 22 904

Nemunaičio seniūnija

Rimantas Avižienis

tel. 8 686 87 195

Pivašiūnų seniūnija

Rima Čelkonienė

tel. 8 686 87 205

Punios seniūnija

Gintautas Laukaitis

tel. 8 687 99 594

Raitininkų seniūnija

Arūnas Laukaitis

tel. 8 687 37 407

Simno seniūnija

Vladas Čeponis

tel. 8 671 78 261REDAKCIJA REKOMENDUOJA