REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Šiaulių akademija2021 m. Birželio 1 d. 16:20

Prasidėjo priėmimas į Lietuvos universitetus ir aukštąsias mokyklas

Šiauliai

Zenono Ripinskio nuotr.

Zenonas RipinskisŠaltinis: Etaplius.lt


177098

Birželio 1 d. prasidėjo priėmimas į Lietuvos aukštąsias mokyklas ir universitetus. Nuo birželio 1 d. norintys stoti į Lietuvos aukštąsias mokyklas kviečiami teikti prašymus Bendrojo priėmimo informacinėje sistemoje (BPIS), jungiantis per Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) tinklalapį. Šiemet studijų programas siūlo 16 universitetų ir 19 kolegijų. Valstybės lėšomis numatoma priimti 12,7 tūkst. pirmakursių: 8,4 tūkst. į universitetus, 4,3 tūkst. į kolegijas.

Vilniaus universiteto Šiaulių akademija šiais metais stojantiesiems siūlo 11 bakalauro (Anglų filologijaDalyko pedagogika (dviejų mokomųjų dalykų mokymas (lietuvių kalba, istorija, anglų kalba))EkonomikaElektronikos inžinerija ir robotikaFinansų matematikaKūno kultūros ir sporto pedagogikaMuzikos pedagogikaPradinio ugdymo pedagogika ir ikimokyklinis ugdymasProgramų sistemosSpecialioji pedagogika ir logopedijaViešasis administravimasir 10 magistro (EdukologijaEkonomikaGamtinių sistemų valdymasKūno kultūros ir sporto edukologijaMatematikaMuzikos pedagogikaSocialinis darbasSpecialioji pedagogikaVadybaViešasis valdymas) studijų programų.

Priėmimą sudaro du etapai: pagrindinis ir papildomas. Pagrindinio priėmimo prašymus stojantieji gali registruoti iki rugpjūčio 5 d. 12 valandos. Visą šį laikotarpį, atsižvelgiant į brandos egzaminų rezultatus, į prašymą įtrauktus pageidavimus galima pildyti, išbraukti, keisti jų eiliškumą, pasirinkti studijų formą ir finansavimo pobūdį. Šio etapo rezultatai bus skelbiami rugpjūčio 9 dieną. Studijų sutartis įstojusieji galės sudaryti tiek elektroniniu būdu (nuo rugpjūčio 9 d. 15 val.), tiek atvykę į aukštąją mokyklą (nuo rugpjūčio 10 d. 8 val.) iki rugpjūčio 12 d. 15 valandos.

Pagrindinio priėmimo metu nuo birželio 8 d. iki rugpjūčio 3 d. vyks stojančiųjų į ugdymo mokslų studijų programas motyvacijos vertinimasStojamųjų egzaminų į menų studijas sesija vyks nuo birželio 14 d. iki rugpjūčio 2 d. Kaip ir iki šiol, pretenduoti tiek į bet kurią ugdymo programą, kurią baigus suteikiama pedagogo kvalifikacija, tiek į meno krypčių studijų programas gali tik teigiamą įvertinimą gavę stojantieji.

Nuo rugpjūčio 13 d. iki rugpjūčio 16 d. stojantieji galės teikti prašymus dalyvauti papildomame priėmime. Į valstybės finansuojamą studijų vietą galės pretenduoti tik asmenys, pagrindinio priėmimo metu nesudarę jokios sutarties arba sudarę valstybės nefinansuojamų studijų sutartį. Šiuo laikotarpiu taip pat numatytas ir motyvacijos vertinimas tiems, kurie jame nedalyvavo pagrindinio priėmimo metu. Kvietimų studijuoti stojantieji sulauks rugpjūčio 20 d.

Atkreipiame dėmesį, kad nuo šių metų pakito minimalieji reikalavimai stojantiesiems į valstybės finansuojamas vietas. Abiturientai, pretenduojantys stoti į valstybės finansuojamas vietas, turi būti išlaikę tris valstybinius brandos egzaminus: lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos ir laisvai pasirenkamo dalyko. Pakanka visų šių egzaminų minimalios išlaikymo ribos – 16 balų. Stojantiesiems į menų studijų krypčių grupės studijų programas taikoma išimtis – jiems matematikos egzamino laikyti nebūtina. Stojantiesiems į valstybės nefinansuojamas vietas pakanka vieno valstybinio brandos egzamino.

Kaip ir iki šiol bus skaičiuojamas ir mokomųjų dalykų metinių įvertinimų vidurkis. Į universitetus galės būti priimami stojantieji, kurių penkių privalomų mokytis dalykų metinių įvertinimų aritmetinis vidurkis, suapvalintas iki sveiko skaičiaus, bus ne mažesnis negu 7, į kolegijas – ne mažesnis negu 6.

Primename, kad minimalus konkursinis balas stojant į universitetus turi būti ne mažesnis kaip 5,4, į kolegijų valstybės finansuojamas vietas – 4,3, į valstybės nefinansuojamas vietas – kaip nurodyta kolegijos priėmimo taisyklėse.

Nuo šiandien taip pat startuoja priėmimas į podiplomines (studijos, turintiems auštąjį universitetinį arba koleginį išsilavinimą, ir norintiems įgyti kitą bakalauro laipsnį) ir papildomąsias studijas (studijos, norintiems stoti į magistrantūrą, bet neturintiems reikiamos studijų krypčių grupės universitetinio bakalauro diplomo). Priėmimas į šias studijas vyks iki birželio 24 d. VU ISAS sistemoje

Visą informaciją apie bendrąjį priėmimą galima rasti LAMA BPO ir VU Šiaulių akademijos tinklalapiuose. REDAKCIJA REKOMENDUOJA