REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Gruodžio 9 d. 14:12

Prasidėjo mokytojų palaikymo akcija, ministras E. Jankevičius tiki, kad ji bus taiki

Vilnius

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt


63823

Prieš prasidedant sekmadienį Vilniuje rengiamam mitingui mokytojams palaikyti, prie Švietimo ir mokslo ministerijos atvyko ir vidaus reikalų ministrą pavaduojantis teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

Kaip Eltai sakė E. Jankevičius, jis tiki Lietuvos žmonėmis, kad protestas vyks taikiai.

„Kol kas pakankamai ramu, žmonės renkasi prie Švietimo ir mokslo ministerijos, jų nėra daug“, - sakė mitingą gyvai stebėsiantis ministras E. Jankevičius.

Kaip skelbė ELTA, prieš mokytojų palaikymo akciją „Paskutinis skambutis” VRM pakvietė žmones laikytis rimties masinėje protesto akcijoje „Paskutinis skambutis“, kurią inicijavo „Laisvės TV” įkūrėjas, žurnalistas Andrius Tapinas. Palaikymą mokytojams pareiškė per 40 Lietuvos profesinių sąjungų.

„Su mokytojais ir už mokytojus. Atėjo metas parodyti, kad pedagogai yra ne vieni. Parodyti, kad visuomenė solidarizuojasi ir kiekvieno mokytojo reikalas tampa bendru reikalu. Jeigu yra viena protesto akcija, kurioje privalu sudalyvauti - tai „Paskutinis skambutis“, - socialiniuose tinkluose kviesdamas palaikyti mokytojus teigė A. Tapinas.

Žurnalistas pakvietė žmones 14 valandą gyva grandine susikabinti rankomis nuo Seimo iki Švietimo ir mokslo ministerijos, pravingiuojant pro didžiąją dalį kitų ministerijų, o po to patraukti prie Vyriausybės, kur bus išdėstyti esminiai, su profesinėmis sąjungomis suderinti, reikalavimai.

Pirmasis - stabdyti gruodžio 11 dieną numatytą valstybės biudžeto priėmimą, atsižvelgus į ekspertų rekomendacijas perskirstyti ir atrasti lėšų mokytojų atlyginimams pakelti.

Antras reikalavimas - sudėlioti aiškias datas, kaip bus vykdomos derybos su mokytojų profesinėmis sąjungomis.

Profesinių sąjungų nuomone, mokesčių reforma yra žalinga Lietuvos viešajam sektoriui ir turėtų būti stabdoma. Profesinės sąjungos mano, kad premjero pasiūlytas derybų grupės modelis dėl viešojo sektoriaus yra skubotas ir neefektyvus. Profesinės sąjungos reikalauja, kad deryboms šiais klausimais vadovautų iki Naujųjų metų sudarytas komitetas iš kompetentingų ekonomikos ekspertų, profesinių sąjungų atstovų, visuomenės veikėjų ir kitų suinteresuotų asmenų.

Vidaus reikalų ministerijos (VRM) penktadienį išplatintame pranešime ragino žmones protestuoti taikiai.

Vidaus reikalų ministras E. Misiūnas po pasitarimo su VRM pavaldžių statutinių institucijų vadovais ragino gyventojus laikytis rimties sekmadienį planuojamoje protesto akcijoje.

Pasak vidaus reikalų ministro, įtampos visuomenėje jaučiamos, stebimi įvairūs procesai, yra tam tikros informacijos apie galimas provokacijas, bet situacija kontroliuojama.

Pasak ministro, platinami įvairūs gandai apie neramumus ir telkiamas pajėgas neturi jokio realaus pagrindo.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA