REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Kovo 1 d. 15:19

Prasidėjo Lenkijos ūkininkų protestas Kalvarijos – Budzinsko (Lenkija) pasienyje

Kalvarija

Kalvarijos savivaldybės nuotr.

EtapliusŠaltinis: Kalvarijos savivaldybė


293680

Nuo šiandien, kovo 1 d., savaitei prasideda Lenkijos žemės ūkio bendruomenių protesto akcija. Kalvarijos – Budzisko (Lenkija) sienos perėjimo punkte lankėsi Kalvarijos savivaldybės vicemerė Vaida Skuolienė ir savivaldybės administracijos patarėjas, atliekantis savivaldybės parengties pareigūno funkcijas, Liutauras Sinkevičius.

Iš ryto situacija pasienyje buvo profesionaliai kontroliuojama atsakingų institucijų ir tarnybų abiejose sienos pusėse. Kelyje transporto srautai valdomi, lengvieji automobiliai pravažiuoja be jokių apribojimų. Sunkvežimiai, atvykstantys iš Lietuvos pusės, yra nukreipiami į aikštelę dokumentų ir krovinių patikrinimui, stebima prekyba žemės ūkio produktais.

Lenkijos žemės ūkio bendruomenių atstovai ir protestuotojai pažymėjo, kad akcijos tikslas nėra paralyžiuoti svarbios transporto arterijos ar tyčia pakenkti verslui. Protestu siekiama atkreipti dėmesį į rusiškų ir ukrainietiškų grūdų tranzitą per Lietuvą ir kitas žemės ūkio sektoriaus problemas Lenkijoje. Tai yra nauja protesto forma, kurios anksčiau lenkai netaikė.

Muitinės departamento generalinio direktoriaus pavaduotojas Vygantas Paigozinas tikino, kad tokių grūdų, naudojamų tiek maistui, tiek pašarams, tranzitas ir/ar įvežimas į šalį nėra sankcionuotas, o pervežami kiekiai – simboliniai ir paskutiniais mėnesiais mažėjantys.


Foto galerija:
REDAKCIJA REKOMENDUOJA