REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Vasario 28 d. 21:35

Prasidėjo išankstinis balsavimas tarybų ir merų rinkimuose

Šiauliai

Vitalio Lebedžio nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Šiaulių miesto savivaldybės informacija


260345

Antradienį ryte visoje Lietuvoje prasidėjo išankstinis balsavimas. Balsavimo metu rinkėjai, kurie negalės į rinkimų apylinkę atvykti kovo 5 d., savo balsą savivaldos ir tiesioginiuose merų rinkimuose gali atiduoti iš anksto.

Vasario 28, kovo 1 ir kovo 2 dienomis nuo 7 iki 20 valandos vyksta išankstinis balsavimas. Tuo laiku balsuoti galima bet kurioje savivaldybėje visoje Lietuvoje. Šiauliuose iš anksto balsuoti galima Šiaulių miesto savivaldybės pastate, Vasario 16-osios g. 62 ir Šiaulių rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus pastate, Karolio Reisono g. 4.

Šiaulių miesto savivaldybėje iki 11 val. balsavo 170 rinkėjų.

Balsuoti iš anksto rinkėjai gali bet kurioje šalies savivaldybėje, tad net jei dirbate ar mokotės ne Šiauliuose, o pavyzdžiui Vilniuje ar Kaune, bet esate deklaravę savo gyvenamąją vietą Šiaulių mieste, turite galimybę atiduoti savo balsą Šiaulių miesto tarybos ir mero rinkimuose bet kurioje Lietuvos savivaldybėje iki kovo 2 d.

Kovo 1–3 dienomis taip pat bus organizuojamas balsavimas socialinės globos ir rūpybos įstaigose ligoninėse, kariuomenės daliniuose, bausmių atlikimo vietose, o kovo 3–4 dienomis bus organizuojamas balsavimas rinkėjų namuose. Balsuoti namuose gali neįgalieji, neįgaliuosius namuose slaugantys asmenys, dėl ligos nedarbingi žmonės. Namuose galės balsuoti ir rinkėjai sulaukę 70 ar daugiau metų.

Pagrindinę rinkimų dieną, kovo 5-ąją, rinkėjai galės balsuoti savo rinkimų apylinkėse, nuo 7 iki 20 val.

Taip pat primename, kad einant balsuoti rinkėjui reikia turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą: pasą, asmens tapatybės kortelę. Taip pat tinka ir kiti Lietuvoje išduoti dokumentai, kuriuose yra rinkėjo nuotrauka ir asmens kodas: vairuotojo pažymėjimas, pensininko pažymėjimas, diplomatinis pasas ir pan.


Foto galerija:
REDAKCIJA REKOMENDUOJA