REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Mokslas2024 m. Balandžio 3 d. 16:08

Prasideda Marijampolės kolegijos virsmas į universitetą

Marijampolė

Vida VaškevičienėŠaltinis: Marijampolės televizija


296965

Siekiant stiprinti aukštojo mokslo studijas Sūduvos regione, apsispręsta Marijampolės kolegiją prijungti prie Mykolo Romerio universiteto. Abiejų mokymo įstaigų konsolidacija numatyta šių metų pabaigoje. Naujoji mokykla vadinsis Sūduvos akademija. Vyriausybei pritarus prijungimui, pradedami konsolidacijos žingsniai. Šiuo metu svarstomos jungimosi sąlygos ir eiga.

„Su universitetu sudarytos bendros darbo grupės, kurios gilinasi į studijų programų konsolidaciją, naujo kolegijos pastato įveiklinimą, juridinius dalykus. Tai – pirmas atvejis Lietuvoje, kai jungiasi universitetas ir kolegija, todėl yra daug klausimų ir diskusijų. Iki balandžio 30-osios projektas bus pateiktas svarstyti Vyriausybei ir tada pareisime į laikotarpį, kai dar labiau suartėsime su universitetu. Iki šių metų pabaigos turėsime būti viena juridinė institucija ir Marijampolėje atsiras Sūduvos akademija“, – konsolidacijos žingsnius vardija Marijampolės kolegijos direktorė Alė Murauskienė.

Marijampolės kolegijos direktorė džiaugiasi, kad visos Marijampolės kolegijoje esančios studijų kryptys išliks. Liks ir programos su tais pačiais pavadinimais, jos bus auginamos iki universitetinio lygio. Atsiras ir naujų programų: psichologijos, šiais mokslo metais startuos teisės bakalauro ir mediacijos magistro studijos.

„Universitetas mus papildys naujomis programomis, o mes stengsimės, kad universitetinės studijos įsitvirtintų Marijampolėje. Atversime galimybes universitetiniam miestui, būsime universiteto padalinys ir manau sėkmingai galėsime vykdyti savo misiją regione“, – teigia Marijampolės kolegijos direktorė.

Kartu su konsolidacijos klausimais, sprendžiamas ir Marijampolės centre esančio pastato įveiklinimas. „Lygiagrečiai su konsolidacijos procesais vyks infrastruktūros atnaujinimas. Dabar rengiamas pastato pritaikymo projektas. Manau per dvejus metus mes tą turėsime padaryti ir įveiklinti, nes tokia projekto trukmė“, – sako Marijampolės kolegijos direktorė Alė Murauskienė.

Į atnaujintą pastatą Marijampolės centre Sūduvos akademija planuoja įsikelti 2025 metų pabaigoje.

www.mmm.ltREDAKCIJA REKOMENDUOJA