REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2017 m. Rugsėjo 3 d. 15:52

UNICEF vaikų bėgime – žinomų žmonių antplūdis ir paaukota rekordinė suma Afrikos vaikams (FOTO)

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


13605

Sekmadienį, rugsėjo 3-ąją, Vilniuje, Lietuvos futbolo federacijos stadione, vyko jau tradiciniu tapęs UNICEF vaikų bėgimas „Už kiekvieną vaiką". Bėgime dalyvavo beveik du tūkstančiai 2-12 metų amžiaus vaikų, tarp kurių – žinomų šeimų atžalos. Renginio metu paaukota rekordinė suma skurstantiems Afrikos vaikams – 16 tūkstančių eurų.


Foto galerija:

unicef-vaiku-begimas.jpg
unicef-vaiku-begimas-1.jpg
unicef-vaiku-begimas-2.jpg
unicef-vaiku-begimas-3.jpg
unicef-vaiku-begimas-4.jpg
unicef-vaiku-begimas-5.jpg
unicef-vaiku-begimas-7.jpg
unicef-vaiku-begimas-8.jpg
unicef-vaiku-begimas-9.jpg
unicef-vaiku-begimas-10.jpg
unicef-vaiku-begimas-11.jpg
unicef-vaiku-begimas-12.jpg
unicef-vaiku-begimas-13.jpg
unicef-vaiku-begimas-14.jpg
unicef-vaiku-begimas-15.jpg
unicef-vaiku-begimas-16.jpg
unicef-vaiku-begimas-17.jpg
unicef-vaiku-begimas-18.jpg
unicef-vaiku-begimas-19.jpg
unicef-vaiku-begimas-20.jpg
unicef-vaiku-begimas-21.jpg
unicef-vaiku-begimas-22.jpg
unicef-vaiku-begimas-23.jpg
unicef-vaiku-begimas-24.jpg
unicef-vaiku-begimas-25.jpg
unicef-vaiku-begimas-26.jpg
unicef-vaiku-begimas-27.jpg
unicef-vaiku-begimas-28.jpg
unicef-vaiku-begimas-29.jpg
unicef-vaiku-begimas-30.jpg
unicef-vaiku-begimas-31.jpg
unicef-vaiku-begimas-33.jpg

Šiais metais Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamo renginio šūkis – „Bėgsiu už maistą". Visa renginio metu surinkta parama bus skirta dėl prastos mitybos kenčiantiems Malavio ir Mozambiko vaikams. 500 metrų bėgime dalyvavę vaikai prieš startą kalbėjo, kad nori padėti skurstantiems Afrikos vaikams, mažais žingsniais jiems suteikti viltį gyventi geriau. Jauniausias renginio dalyvis – vos 9 mėnesių kūdikis, kuriam dalyvauti bėgime padėjo mama.

UNICEF misijos ambasadorė žurnalistė, kulinarinių laidų vedėja, knygų autorė Beata Nicholson džiaugėsi, kad į kilnaus tikslo renginį susirinko tiek daug šeimų. „Smagu, kad renginys tapo gražia tradicija. Čia esantys vaikai supranta, kad svarbu galvoti ne tik apie save, bet ir apie kitus. Mums labai pasisekė, nes gyvename šalyje, kurioje puiki gamta, gausu vandens. Labai daug šalių negali tuo pasigirti, todėl turėtume užjausti ir padėti skurdžiau gyvenantiems", - kalbėjo B. Nicholson.

Aštuntą kartą vykstančiam vaikų bėgimui startą suteikė UNICEF misijoje Siera Leonėje dalyvavęs kanojininkas, olimpinis vicečempionas Jevgenijus Šuklinas, o bėgimo nugalėtojams medalius teikė UNICEF misiją palaikantys žinomi žmonės: Benediktas Vanagas, Diana Lobačevskė, Vaidas Baumila, Beata Nicholcon, Giedrius Savickas, Vaidas Baumila, Mantas Jankavičius, Juozas Liesis, Vaida Grikšaitė-Česnauskienė, Jean Claude Erdorh, Greta Akcijonaitė, Kristina Savickytė-Damanskienė, Virginija Kochanskytė, Milda Valčiukaitė, Aurimas Lankas, Eglė Žiukaitė, Egidjus Balčiūnas, Juozas Liesis, Edvinas Ramanauskas. UNICEF vaikų bėgimas pirmą kartą vyko Lietuvos futbolo federacijos stadione, tad vaikų pasveikinti susirinko ir futbolo komandos Vilniaus „Žalgiris" žaidėjai. Po bėgimo į linksmas pramogas vaikus įtraukė ANT studijos šokėjai.

„Didžiuojamės, kad tiek daug Lietuvos šeimų rūpi, kas vyksta ne tik mūsų kieme. Kasmet renginyje dalyvauja vis daugiau žmonių. Vaikai noriai bėga vedini kilnaus tikslo – surinkti kuo daugiau lėšų skurstantiems pasaulio vaikams, kuriems kasdien trūksta maisto, nekalbant apie kitus pragyvenimui būtinus reikmenis. Esame dėkingi vaikų tėveliams, kad nuo mažų dienų savo atžalas ragina dalintis gerumu ir padėti kitiems. Mažais žingsniais, visi kartu, galime pakeisti pasaulį. Šiemet suaukota rekordinė suma įrodo, kad nesame abejingi esantiems šalia. Ačiū aukojantiems už gerumą, atjautą, supratingumą", - dėkojo UNICEF Lietuva vykdomoji direktorė Jovita Majauskaitė-Staniulėnė.

UNICEF negauna jokio finansavimo iš Jungtinių Tautų ir visiškai priklauso nuo savanoriškų aukų. Geros valios žmonės kviečiami prisidėti ir kartu gelbėti vaikų visame pasaulyje likimus. Vos 10 centų per dieną (3 eurai per mėnesį) jau gali išgelbėti vaiko gyvenimą. Tereikia numeriu 1469 siųsti žinutę su tekstu „VAIKAMS".REDAKCIJA REKOMENDUOJA