REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Mama kalba2022 m. Liepos 29 d. 14:30

Pramogos vaikams lauke: kokius žaislus renkasi vaikai?

Lietuva

Freepik.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.lt


241682

Atšilus orui vis daugiau laiko praleidžiame lauke. Pramogos po atviru dangumi tampa dar aktualesnės prasidėjus vaikų vasaros atostogoms.

Idealiu atveju vaikai turėtų kuo mažiau laiko leisti prie ekranų ir kuo daugiau judėti lauke. Juk žaidimai gryname ore labai naudingi tiek fizinei, tiek psichinei vaikų sveikatai. Taigi, kokius vasaros lauko žaidimus rinktis, kad vaikai laiką leistų turiningai ir nenuobodžiautų? Siūlome keletą idėjų mažųjų mėgstamoms veikloms lauke.

Vandens žaislai

Žaidimai su vandeniu yra smagūs įvairaus amžiaus vaikams. Tačiau labiausiai jais džiaugiasi patys mažiausi. Dar nevaikštantys mažyliai mielai pažįsta aplinką ir tyrinėja fizikos dėsnius sušlapdami. Ieškokite jiems nedidelių pripučiamų baseinų, įvairių formelių, kibirėlių ir kitų drėgmės nebijančių priemonių skirtų vandeniui pilstyti ir tyrinėti. Didesnius vaikus vandens žaislai išjudina pabėgioti. Dairykitės įvairių vandens šautuvų ar purkštukų, kurie suteiks vaikams progą ne tik linksmai praleisti laiką, bet ir atsigaivinti karštą dieną.

Smėlio žaislai

Dar viena vasaros pramoga – žaidimai su smėliu. Nesvarbu, ar kiemo smėlio dėžėje, ar paplūdimyje, vaikai kasdami ir statydami patiria daug džiaugsmo. Mažieji žaisdami su smėliu lavina smulkiąją motoriką ir akių bei rankų koordinaciją. Ieškokite jiems kokybiškų smėlio žaislų, kurie būtų pagaminti iš perdirbto plastiko ar iš jūros išmestų atliekų. Tokie gaminiai bus tvaresni ir draugiškesni aplinkai. Galite įsigyti ne tik tradicinius smėlio žaislus – kibirėlius ir formeles, bet ir malūnus, sunkvežimius, karučius ar laistytuvus. Taip užtikrinsite, kad jūsų vaikai nenuobodžiaus, o smėlio dėžė taps linksmiausių žaidimų aikštele.

Aitvarai

Jei jūsų prioritetų sąraše šiai vasarai yra vaiko judėjimas, aitvaras yra puikus pasirinkimas. Visų pirma, drauge su vaiku galėsite maloniai praleisti laiką jį konstruodami. Vėliau, leisdami aitvarą parke, kieme ar pajūryje, patirsite smagių akimirkų bėgiodami. Atkreipkite dėmesį į tai, kad šie žaislai rekomenduojami vaikams nuo maždaug penkių metų amžiaus. Taigi, tai puikus pasirinkimas siekiant lauko pramogomis sudominti vyresnius vaikus. Konstruodami aitvarą vaikai mokosi fizikos, išmoksta suprasti gamtos reiškinius, priartėja prie ekologijos temos. Aitvaro leidimas padeda vystyti augančio vaiko koordinaciją, stambiosios motorikos įgūdžius ir netgi gerina regėjimą. Tai ne tik naudinga, bet ir visai šeimai įdomi pramoga.

Lauko žaidimai

Turbūt pamenate savo vaikystę, kuomet šiltomis vasaros dienomis dienas užimdavo įvairiausi lauko žaidimai – slėpynės, gaudynės ir kamuolio vaikymasis. Šiuolaikiniams vaikams, patyrusiems ekranų ir technologijų žavesį, tai gali būti šiek tiek mažiau įprasta. Paskatinti juos judėti lauke gali tam tikri žaislai. Pavyzdžiui, paplūdimio raketės, badmintono rinkinys ar šokdynė. Kartu su vaikais taip pat galite išbandyti ir mažiau įprastus, tačiau sparčiai populiarėjančius žaidimus – petankę, mini golfą ar kriketą. Internete nesunkiai rasite jiems reikalingus rinkinius. Tokie žaidimai padės ugdyti vaikų koncentraciją ir mokys žaisti komandoje. Tai taip pat gali būti puiki proga sustiprinti jūsų šeimos ryšius – komandiniai žaidimai daro stebuklus.

Gamtos tyrinėjimui

Ramus gamtos tyrinėjimas ir laisvas žaidimas taip pat yra nepamainoma pramoga vaikams, ugdanti jų pažintinius gebėjimus ir lavinanti kūrybiškumą. Ieškokite žaislų, kurie padėtų tyrinėti aplinką ir gyvūnus – žiūronų, tinklelio drugeliams gaudyti, padidinamojo stiklo, sodininko rinkinio ar tiesiog laistytuvėlio. Pasakokite vaikams kaip auga gėlės ir daržovės, kvieskite juos įsitraukti. Keliaukite į mišką ar prie vandens telkinių, stebėkite paukščius ir gyvūnus. Klauskite vaiko atvirų klausimų ir skatinkite tyrinėjimą. Pažinti gamtą ir ja susidomėti gali padėti ir jūsų išrinkta enciklopedija ar žinynas. Pamilus gamtą, vaikų nereikės raginti leisti laiką lauke.

Vaikai dievina aktyvias pramogas – taškytis, kapstytis, bėgioti ir tyrinėti. Tinkami žaislai paskatins aktyvias pramogas ir suteiks papildomos naudos jų turiningam laisvalaikiui lauke. Linkime jums smagios, saugios ir atradimų pilnos vasaros.

ReklamaREDAKCIJA REKOMENDUOJA