REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2024 m. Balandžio 13 d. 22:06

Praktiniai patarimai, kurie padės užmigti per 3 minutes

Lietuva

freepik.com nuotr.

EtapliusŠaltinis: Etaplius.LT


297841

Užmigimo procesas kai kuriems žmonėms užtrunka ilgiau, nei įprastai. Kartais pusvalandį ar net valandą. Norėdami išlaikyti normalų miego režimą, miegoti 7-8 valandas, tokie žmonės atsigulti turi gerokai anksčiau. Be to, miego sutrikimų turinčius žmones dažnai ima kamuoti nerimas ir kiti sutrikimai. Tačiau yra triukų, kurie gali padėti kūnui atsipalaiduoti žaibiškai.

Atskleisime praktinius patarimus, kurie padės užmigti vos per keletą minučių.

Gilus kvėpavimas

Lėtai įkvėpkite per nosį (įkvėpimas trunka apie 4-5 sekundes), laikykite kvėpavimą ir skaičiuokite iki septynių. Tuomet lėtai iškvėpkite per burną (iškvėpimas trunka apie 8 sekundes). Kartokite šį ciklą keletą kartų. Gilaus kvėpavimo technika efektyviai padės nuraminti nervų sistemą.

Raumenų relaksacija

Sąmoningai atpalaiduokite visus raumenis. Pradėkite nuo galvos ir leiskitės kūnu žemyn įsivaizduodami, kaip atsipalaiduoja kiekvienas kūno lopinėlis. Pratimas baigsis, kai pajausite kojų pirštus. Įsivaizduokite, kad esate lengvas lyg plunksna. Šis pratimas padeda sumažinti kūno įtampą ir pasirengti miegui.

pixabay.com nuotr.

Meditacija

Atlikite trumpą meditaciją. Koncentruokitės į savo kvėpavimą. Visas mintis, kurios ateis į galvą, pasitikite ir palydėkite lyg pro šalį važiuojantį automobilį. Galite naudoti ir meditacijai tinkantį muzikinį foną.

Rašymas

Jeigu kyla sunkumų užmigti, veikiausiai į lovą atsinešate savo neramias mintis. Prieš einant į lovą, skirkite keletą minučių savo rūpesčių, minčių ar planų užrašymui. Neliks jausmo, kad kažką pamiršote ar apie kažką nepagalvojote. Ateisite į lovą kūną paruošę poilsiui.

Vaizduotės naudojimas

Įsivaizduokite savo mėgstamą atostogų vietą arba ramų gamtos kampelį. Stenkitės kuo labiau įsijausti – įsivaizduoti kvapus, garsus, aplinką. Vaizduotė – labai galingas ginklas, padedantis nuraminti minčių uraganą, siaučiantį galvoje.REDAKCIJA REKOMENDUOJA