REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Kovo 25 d. 15:41

Praėjusią savaitę padidėjo sergamumas ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis

Lietuva

Freepik.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


296009

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis (NVSC), Lietuvoje praėjusią savaitę padidėjo sergamumas ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI).

Skelbiama, kad bendras sergamumas gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) šiek tiek padidėjo – sergamumo rodiklis siekė 1240,4 atvejo 100 tūkst. Lietuvos gyventojų.

Dviejose savivaldybėse – Marijampolės ir Vilniaus miesto – sergamumas vėl peržengė epideminį slenkstį, t. y. daugiau nei 1500 atvejų 100 tūkst. gyventojų.

NVSC teigimu, sergamumo padidėjimas siejamas su didesniu ŪVKTI atvejų skaičiumi, ne gripo ar COVID-19 ligos: lyginat su ankstesne savaite gripo ir COVID-19 atvejų skaičius sumažėjo, o ŪVKTI – padidėjo. Mažiausias sergamumo rodiklis užregistruotas Utenos apskrityje, o didžiausias – Vilniaus apskrityje.

Praėjusią savaitę Lietuvoje dėl gripo į ligonines buvo paguldyti 42 asmenys: 25 vaikai (0–17 m.), 3 asmenys, priklausantys 18–64 m. amžiaus grupei, ir 14 vyresnių nei 65 m. amžiaus asmenų. Mirties nuo gripo atvejų praėjusią savaitę neužregistruota. Iš viso šį sezoną užfiksuoti 25 mirties nuo gripo atvejai.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis, 11-ąją šių metų savaitę ŪVKTI simptomus turintiems pacientams iš viso buvo paimtas 81 ėminys, iš kurių 13-oje ėminių buvo aptiktas A tipo gripo virusas (3 – A(H3), 7 – A(H1)pdm09, 3 – A tipo ir 8-uose – respiracinis sincitinis virusas (RSV).REDAKCIJA REKOMENDUOJA