REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Vasario 22 d. 09:07

Praėjusią parą pasieniečiai apgręžė 17 neteisėtai sieną bandžiusių kirsti migrantų

Vilnius

BNS/Scanpix nuotr.

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


205400

Praėjusią parą pasieniečiai apgręžė 17 į Lietuvą iš Baltarusijos neleistinose vietose mėginusių patekti migrantų, antradienį skelbia Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Į Lietuvą iš Baltarusijos dėl humanitarinių priežasčių pirmadienį įleistų užsieniečių nebuvo.

VSAT duomenimis, pirmadienio pavakarę ties Druskininkų savivaldybe prie sienos Baltarusijos pusėje buvo iššautas vienas šūvis.

Nuo rugpjūčio pradžios, kai pasieniečiai įgijo teisę neįsileisti draudžiamose vietose iš Baltarusijos einančių migrantų, jų į Lietuvą nepateko per 8,3 tūkst. Dalis užsieniečių į šalį patekti bandė ne po vieną kartą.

Tarnybinių ginklų pasieniečiams ir jiems talkinantiems kariams praėjusią parą pasienyje panaudoti neteko. Sienos kontrolė Lietuvos pusėje tebevykdoma sustiprintu režimu.

Tuo metu Latvijos pasieniečiai, VSAT duomenimis, praėjusią parą neįsileido 14 migrantų.

Tai buvo pirmas kartas nuo gruodžio 9-osios, kai į Lietuvą iš Baltarusijos bandė patekti daugiau užsieniečių nei į Latviją.

Į Lenkiją sekmadienį iš Baltarusijos brovėsi 36 migrantai.

Nuo pernai prasidėjusio migrantų iš Artimųjų Rytų bei Afrikos antplūdžio į Lietuvą per Baltarusiją neteisėtai pateko daugiau nei 4,2 tūkst. užsieniečių. Vakarų šalys kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija.

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA