REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Rugpjūčio 31 d. 19:47

Pradėtas tyrimas dėl galimos seksualinės prievartos prieš pareigūnę

Lietuva

Policijos departamento nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT


276866

Dėl galimai prieš policijos pareigūnę šią vasarą įvykdytos seksualinio pobūdžio nusikaltimo pradėtas ikiteisminis tyrimas, pranešė Generalinė prokuratūra.

„Policijos departamento Imuniteto valdybai atlikus patikrinimą dėl galimai prieš policijos pareigūnę šią vasarą įvykdytos seksualinio pobūdžio nusikalstamos veikos ir jo metu gavus duomenų apie kitomis aplinkybėmis galimai padarytą nusikalstamą veiką, Generalinėje prokuratūroje šiandien priimtas sprendimas pradėti ikiteisminį tyrimą“, – ketvirtadienį pranešė prokuratūra.

Anot jos, tyrimo metu bus siekiama surinkti visus reikšmingus duomenis apie faktines įvykių aplinkybes, nustatyti, ar nusikalstama veika buvo padaryta ir išsamiai bei objektyviai ištirti visus kylančius įtarimus.

Ikiteisminį tyrimą atlieka departamento Imuniteto valdyba.

Prokuratūros sprendimas pradėti tyrimą yra labai svarbus, nes ši istorija meta šešėlį visai teisėsaugos sistemai, komentare BNS sako vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

„Labai svarbu, kad į policijos bendruomenę, visą VRM sistemą ir mane asmeniškai sukrėtusią žinią apie kolegų galimai išprievartautą pareigūnę sureagavo Generalinė prokuratūra ir pradėtas ikiteisminis tyrimas. Net jeigu kalbame apie kelių metų senumo įvykius, tokiems nusikaltimams nėra senaties, šešėlis mestas visai teisėsaugos sistemai“, – teigė A. Bilotaitė.

Anot jos, būtinas objektyvus ir nešališkas įvykio aplinkybių tyrimas, nes tai pasitikėjimo visa teisėsauga klausimas.

Apie galimą Lietuvos kriminalinės policijos biuro (LKPB) pareigūnų nusikaltimą skelbiama informacija neatitinka tikrovės, teigiama ketvirtadienį biuro išplatintame pranešime spaudai.

„Viešai paskelbta informacija apie tai, kad LKPB organizuotų mokymų metu, mokymuose dalyvavę LKPB pareigūnai kolegės atžvilgiu įvykdė nusikaltimą, visiškai neatitinka tikrovės“, – pranešė biuras.

LKPB teigia, jog remiasi turimais objektyviais ir faktiniais duomenimis pagrįsta informacija.

Biuro teigimu, tikrovės neatitinka ir teiginiai, jog LKPB vadovybė susitikinėjo su pareigūnės artimaisiais ir bandė dangstyti nusikaltimą.

Apie galimai policijos mokymų metu išprievartautą pareigūnę feisbuke šią savaitę paskelbė Seimo narys Remigijus Žemaitaitis.

R. Žemaitaitis „Facebook“ rašė, jog Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkas Arūnas Maskoliūnas bei jo pavaduotojas Saulius Briginas galėjo vykti pas nukentėjusią pareigūnę ir siūlyti jai finansinę paramą ar paaukštinimą, kad ji nerašytų pareiškimo, bei teigia, jog „įrašuose tai užfiksuota“.

Policijos departamentas teigė tokios informacijos neturintis, tačiau situaciją aiškinasi.REDAKCIJA REKOMENDUOJA