REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Lapkričio 13 d. 15:35

Potencialius Kauno ledo arenos valdytojus kviečia detaliau susipažinti su projektu

Kaunas

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


154223

Naujosios 13,6 mln. eurų vertės dviejų aikščių ledo arenos statybos greta „Girstučio“ plaukimo komplekso jau artėja pabaigos link. Siekiant išsiaiškinti geriausią jos valdymo modelį, potencialūs arenos operatoriai iki lapkričio 20 dienos kviečiami susipažinti su išskirtinės architektūros pastato brėžiniais, atlikta kaštų analize bei užpildyti specialų klausimyną.

Daugėja norinčių čiuožti

„Pastaruosius metus aiškiai matome augantį ledo ritulio, dailiojo čiuožimo sporto šakų populiarumą, tad su Vyriausybės finansine pagalba užsibrėžėme pastatyti naują areną šalia „Girstučio“ baseino. Taip įgyvendiname du tikslus: sutvarkome dar vieną apleistą miesto erdvę bei užtikriname, kad jaunieji sportininkai ir pramogų ant ledo išsiilgę kauniečiai turėtų kokybišką erdvę laisvalaikiui“, – teigė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Pasak specialistų, 2018 metais uždarius Kauno „Akropolio“ ledo areną, išryškėjo žiemos sportui tinkamos infrastruktūros trūkumas. Kaip laikinas problemos sprendimas buvo įrengta dengta ledo aikštelė lauke, prie sporto mokyklos „Baltų ainiai“. Tačiau to nepakako.

„Senojoje ledo arenoje pasiektas maksimalus čia norinčių tobulėti ir sportuoti kauniečių skaičius. Pastebime, kad atsiranda vis daugiau žmonių, kurie nori mokytis čiuožti su instruktoriais, o tam reikia tinkamos infrastruktūros“, – sakė Kauno savivaldybės Sporto skyriaus vedėjas Mindaugas Šivickas.

Turės įnešti savo dalį

„Naujosios arenos statybos greitai bus baigtos, tad pats laikas įvertinti ir nuspręsti, koks valdymo modelis tinkamiausias. Kitų metų pradžioje svarstome skelbti konkursą, išrinkti arenos operatorių koncesijos arba nuomos būdu. Potencialius jo dalyvius norime jau dabar supažindinti su projektu, sąlygomis bei viešai aptarti arenos vystymo galimybes. Viešose konsultacijoje bus galima susipažinti su visa projektine medžiaga, arenos brėžiniais bei mūsų skaičiavimais“, – aiškino Kauno savivaldybės administracijos direktorius Vilius Šiliauskas.

Būsimas operatorius taip pat turės įnešti savo indėlį: įsigyti rūbinių, džiovyklų, konferencijų salės, kavinės ir kitų patalpų įrangą bei baldus, ledo valymo mašinas, ledo ritulio mokymo ir kitą įrangą.

Savo ruožtu miestas įsipareigojęs areną patikėti valdyti su pilna vidaus apdaila, ledo paruošimo inžineriniais įrenginiais, ledo aikštelės ir žiūrovų zona, sutvarkyta pastato aplinka. Prie arenos taip pat bus įrengtos dvi automobilių parkavimo aikštelės, skirtos 166 automobiliams – 8 vietos neįgaliesiems ir 3 elektromobilių įkrovimo stotelės.

Nuo mėgėjų iki profesionalų

A+ energetinio naudingumo klasės standartus atitinkančiame modernios architektūros sporto komplekse bus įrengtas draugiškas aplinkai geoterminis šildymas. Arenos viduje ir išorėje dominuos medis ir betonas, o dėl geresnės akustikos bus įrengtos specialios pakabinamos lubos iš veltinio.

Didelis dėmesys bus skirtas tolygiam ledo aikščių apšvietimui, kad nebūtų šešėlių ir visi galėtų komfortiškai stebėti varžybas ar mėgautis kitokiais pasirodymais ant ledo. 500 žiūrovų talpinančiame sporto komplekse galės vykti tiek nacionaliniai, tiek tarptautiniai dailiojo čiuožimo, akmenslydžio ir ledo ritulio turnyrai.

Visą informaciją apie viešąsias konsultacijas galima rasti internete: www.kaunas.lt/investicijos/. Užklausas ar kylančius papildomus klausimus siųsti el. paštu: vyginta.poderyte@kaunas.lt. Atsakymų ir nuomonių bei įžvalgų iš suinteresuotų organizacijų laukiama iki lapkričio 20 dienos.REDAKCIJA REKOMENDUOJA