PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Birželio 7 d. 08:42

Politinės korupcijos bylos svarstymas atidėtas: nepasirodė G. Steponavičius

Vilnius

Reporteris ViktorijaŠaltinis: Etaplius.lt


40561

Ketvirtadienį Vilniaus apygardos teismas viešame posėdyje pradėjo rezonansą sukėlusios politinės korupcijos bylos svarstymą. Tačiau nepasirodžius vienam iš kaltinamųjų, svarstymas atidėtas iki penktadienio.

Į posėdį atvyko ne visi asmenys, kuriems politinės korupcijos byloje pareikšti kaltinimai. Gintaras Steponavičius teisme nepasirodė. Jo atstovas pranešė, kad politikas išvyko į komandiruotę užsienyje.

Dėl šios priežasties posėdis atidėtas iki penktadienio.

Į bylos svarstymą atvyko buvę liberalai Eligijus Masiulis ir Šarūnas Gustainis, buvęs Darbo partijos narys Vytautas Gapšys ir buvęs „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis.

Byloje dėl galimai korupcinės veiklos kaltinimai pareikšti koncernui „MG Baltic“, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžiui, Darbo partijai. Taip pat buvusiems šių politinių jėgų lyderiams - V. Gapšiui, Š. Gustainiui, G. Steponavičiui, E. Masiuliui bei buvusiam „MG Baltic“ viceprezidentui R. Kurlianskiui.

Teisėsauga įtaria, kad politikai, imdami kyšius iš „MG Baltic“, palaikė ar inicijavo koncernui palankius sprendimus Seime bei kitose valstybės institucijose, taip pat darė poveikį nulemiant viešųjų pirkimų laimėtojus.

Ikiteisminio tyrimo metu apklausta daugiau nei 150 asmenų, iš kurių daugiau kaip 50 - praėjusios ir šios kadencijos Seimo nariai, keletas buvusių ministrų, Europos Parlamento narių. Atlikta daugiau nei 200 apklausų ir daugiau nei 30 kratų.

Įtariama, kad Š. Gustainis gavo daugiau nei 8 tūkst. eurų kyšį, G. Steponavičius - 15 tūkst. eurų, V. Gapšys - daugiau nei 27 tūkst., E. Masiulis kaltinamas daugiau nei 106 tūkst. eurų kyšio paėmimu.

Darbo partija įtariama kyšininkavimu ir prekyba poveikiu, Liberalų sąjūdis - kyšininkavimu, prekyba poveikiu ir piktnaudžiavimu, o „MG Baltic“ įtariamas šių partijų papirkimu ir prekyba poveikiu.

Įtariama, kad politikai dėl kyšių tarėsi su koncerno „MG Baltic“ viceprezidentu R. Kurlianskiu, o vėliau Seime ar kitose institucijose siūlė arba palaikė koncernui palankias iniciatyvas.

Visi įtariamieji savo kaltę neigia. „MG Baltic“ prezidentas Darius Mockus bylą pavadino politizuota, o kaltinimus laiko nepagrįstais.

Baudžiamąją bylą nagrinėja trijų teisėjų - Jurgitos Kolyčienės, Ugniaus Trumpulio ir Nijolės Žimkienės - kolegija.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė politinės korupcijos bylos svarstymo išvakarėse džiaugėsi teisėsaugos darbu.

„Procesai, kurie vyko per paskutinius keletą metų, yra rezonansiniai, bet mūsų teisėsaugos ir žvalgybos institucijų pastangomis jau net trys didelės politinės korupcinės bylos nukeliavo į teismą ir tai yra sveikintinas rezultatas“, - LRT radijui ketvirtadienį sakė D. Grybauskaitė.

Benas Brunalas (ELTA)