REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2021 m. Rugpjūčio 2 d. 11:47

Policijos veiklos skaidrumą jau 10 metų užtikrina atskiras padalinys

Klaipėda

Reporteris IngaŠaltinis: Etaplius.lt


183519

Prieš dešimtmetį įkurta Policijos departamento prie VRM Imuniteto valdyba tiria korupcijos atvejus, domisi pačių pareigūnų anoniminiais pranešimais apie korupciją ir rūpinasi policijos darbuotojų apsauga nuo galimo neteisėto poveikio, kuriuo siekiama paveikti sąžiningai ir objektyviai pareigas atliekančius pareigūnus.  

Valdyboje yra trys skyriai – Korupcijos tyrimų, Korupcijos prevencijos ir analizės bei Vidaus tyrimų. Padaliniui suteiktas operatyvinės veiklos subjekto statusas, todėl jis gali vykdyti ir operatyvinę veiklą. Vėliau Imuniteto padaliniai pradėti kurti ir teritoriniuose šalies apskričių policijos komisariatuose.
Klaipėdos apskr. VPK Imuniteto valdyba, kurią sudaro Korupcijos tyrimų ir Vidaus tyrimų skyriai, įkurta 2019 m. Čia dirbantys pareigūnai rūpinasi Klaipėdos apskrities pareigūnų, valstybės tarnautojų ar darbuotojų reputacijos nuo galimo šmeižto gynimu, stebi įstaigos darbuotojų elgesį, siekdami užkirsti kelią galimoms korupcijos apraiškoms.
Aktyvi Imuniteto valdybos pareigūnų veikla duoda akivaizdžių rezultatų – situacija dėl piliečių bandymo papirkti pareigūnus, kasmet gerėja. 2018 m. visoje Klaipėdos apskrityje dėl papirkimo (pagal LR BK 227 str.) buvo pradėta 10 ikiteisminių tyrimų, 2019 m. – šeši, o 2020 m. – tik 3 ikiteisminiai tyrimai. Šiemet per pirmąjį pusmetį pradėti 2 ikiteisminiai tyrimai dėl bandymo papirkti policijos pareigūnus.
Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Imuniteto valdybos 10-ųjų įkūrimo metinių proga už nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą keletui kolegų įteikti apdovanojimai, tarp jų Antrojo laipsnio policijos pasižymėjimo ženklas „Už nepriekaištingą tarnybą“ įteiktas ir Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto valdybos Korupcijos tyrimų skyriaus vyriausiajai tyrėjai Rūtai Garšvienei.  
Ginti. Saugoti. Padėti.REDAKCIJA REKOMENDUOJA