PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Balandžio 12 d. 16:41

Policijos profsąjungos pirmininkė: postūmis pareigūnų vakcinavime pasiektas tikrai ne Vyriausybės dėka

Lietuva

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reporteris IngaŠaltinis: Etaplius.lt


171366

Vidaus reikalų ministrei Agnei Bilotaitei pirmadienį pranešus, kad Lietuvoje pirmąja COVID-19 vakcinos doze jau paskiepyta beveik 30 proc. pareigūnų, Lietuvos policijos profesinės sąjungos (LPPS) pirmininkė Roma Katinienė teigia, kad postūmis pareigūnų vakcinavime pasiektas tikrai ne Vyriausybės dėka. Jos teigimu, lyderystę siekiant spartesnės pareigūnų vakcinacijos pademonstravo kai kurių šalies miestų merai.

„Aišku, gerai, kad pareigūnai pagaliau yra skiepijami, bet reikia pasakyti, kad 30 proc. pasiekta tikrai ne Vyriausybės ir ministrų dėka. Labai didelis nuopelnas yra merų, nes jie parodė politinę lyderystę ir tikrai matė prioritetą, kad policijos pareigūnai, kurie svarbiausią vaidmenį realiai atlieka užtikrinant COVID suvaldymą ir įgyvendinimą Vyriausybės numatytų priemonių, kad jie turi būti paskiepyti ir turi būti saugūs“, – Eltai teigė R. Katinienė.

Visgi atkreipdama dėmesį į šalies merų nuopelnus R. Katinienė pabrėžia, kad ne visi, jos manymu, sugebėjo pademonstruoti politinę lyderystę. LPPS pirmininkė neslepia labiausiai pasigedusi sostinės mero Remigijaus Šimašiaus indėlio siekiant, kad pareigūnų vakcinacija nuo COVID-19 būtų spartesnė.

„Vilniaus meras, mano asmenine nuomone, vertinant požiūrį į pareigūnus ir bendradarbiavimą, yra paskutinėje vietoje“, – pabrėžė R. Katinienė.

Nors profesinės sąjungos lyderė pripažįsta, kad vidaus reikalų ministrė stengėsi, kad pareigūnų vakcinacija prasidėtų greičiau, visgi, jos teigimu, A. Bilotaitės pastangos buvo neveiksmingos.

„Taip, VRM ministrės indėlis, spaudimas buvo tikrai didelis, pozicija išsakyta visada buvo palaikanti pareigūnus, bet žvelgiant į rezultatą galima aiškiai pasakyti, kad jos politinė įtaka šiandieną Vyriausybėje yra per menka, kad galėtų įtakoti šį procesą“, – sakė ji.

R. Katinienė taip pat įsitikinusi, kad pareigūnų skiepijimas nuo koronaviruso galėtų vykti sparčiau. Jos teigimu, pareigūnams turėtų būti sudaryta ir galimybė pasirinkti vakciną, kuria norėtų būti skiepijami.

„Bet kokiu atveju tie procesai tikrai turėtų būti spartesni. (...) Pareigūnai turėtų būti ne su visomis masinėmis grupėmis skiepijami, pavyzdžiui, įmonėmis, kurios turi apie 1000 darbuotojų ir pan., o turėtų tiesiog būti išskirti į atskirą prioritetą ir turėti galimybę rinktis vakciną, ko šiai dienai irgi nėra“, – akcentavo profsąjungos pirmininkė, atkreipdama dėmesį, kad pareigūnai daugiausia yra skiepijami „AstraZeneca“ gamintojo vakcinos „Vaxzevria“ likučiais.

R. Katinienė įsitikinusi, kad prie to, jog pareigūnai būtų pradėti sparčiau skiepyti didele dalimi prisidėjo ir pastarąją savaitę organizuotos protesto akcijos, kurių metu apie pareigūnų problemas buvo informuota visuomenė. Todėl profsąjungos pirmininkė apgailestauja, kad pareigūnams palankių sprendimų iš valdžios teko išsireikalauti tokiu būdu.

„Gaila, kad tai, ką turėtų matyti patys valdžios atstovai, tu turi išsireikalauti per tas akcijas. Tai tiesiog parodo šiek tiek valdžios atstovų tokį nebrandų požiūrį į valstybės tarnyboje dirbančius pareigūnus“, – apgailestavo ji.

Pandemijos metu išryškėjo policijos pareigūnų trūkumo problema

R. Katinienė taip pat atkreipia dėmesį ir į kitas pandemijos laikotarpiu pareigūnams kylančias problemas. Jos teigimu, būtent COVID-19 pandemijos laikotarpiu labiausiai pasijautė 1,5 tūkst. policijos pareigūnų trūkumas.

„Labai pasijautė, išryškėjo beveik 1,5 tūkst. policijos pareigūnų trūkumas, nes prie pagrindinių funkcijų (...) prisidėjo papildomos funkcijos: saviizoliacijoje esančių asmenų patikrinimai ir kontrolė, židinių kontrolė, blokpostai, kurių įgyvendinimui yra reikalingos pakankamai didelės pajėgos“, – paaiškino ji.

„Kadangi tai yra pagrinde naktinis darbas, švenčių ir poilsio dienomis, tam yra reikalingos papildomos lėšos. Todėl žmonės yra ir psichologiškai pavargę, krūvis yra išaugęs. O valstybės požiūris, kai tavęs paprašoma ir tau viskas pažadama, bet po to tu lieki antrarūšiu taip pat demotyvuoja“, – taip pat akcentavo ji.

ELTA primena, kad trečiadienį policijos pareigūnai prie Vyriausybės rūmų surengė protesto akciją, kuria išreiškė nepasitenkinimą valdžios sprendimu atsisakyti skiepyti pareigūnus pagal prioritetinę tvarką. Kelios dešimtys asmenų susirinko V. Kudirkos aikštėje, prie Vyriausybės buvo pastatyti ženklai „Stop kontrolė“, taip siekiant Ministrų kabinetui parodyti, kokį indėlį policininkai įneša kovoje su COVID–19 pandemija.