REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Birželio 21 d. 13:39

Policijos pareigūnai grasina protestais NATO viršūnių susitikimo metu: reikalauja papildomų lėšų reabilitacijos paslaugoms

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


270859

Lietuvos policijos profesinė sąjunga (LPPS) įspėja Vidaus reikalų ministeriją (VRM) – jeigu nebus skirta papildomų lėšų policininkų reabilitacijos paslaugoms, pareigūnai grasina rengti protestus Vilniuje vyksiančio NATO viršūnių susitikimo metu.

Pasak LPPS pirmininkės Romos Katinienės, antradienį vykusio Policijos tarybos posėdžio metu paaiškėjo, kad pareigūnų medicininės reabilitacijos paslaugoms, nefinansuojamoms iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto, nėra skiriama lėšų. Teisės aktų nustatyta tvarka tokias paslaugas apmokėdavo VRM. Tačiau dabar tai siūloma daryti pačioms ministerijai pavaldžioms įstaigoms.

„Ši žinia tiesiog pritrenkė. Kaip gali būti, kad policijos pareigūnų reabilitacijai nėra pinigų? Kai reikia valdyti krizes – pareigūnai gelbėkit padėkit, supraskit, o štai reabilitacijai – nė cento“, – profsąjungos išplatintame pranešime cituojama R. Katinienė.

„Tačiau dabar VRM savo neveiklumą ir nekompetenciją dangsto perkeldama šią naštą ant ministerijai pavaldžių statutinių įstaigų pečių, todėl paprašė iki liepos 1 d. įstaigų įsivertinti galimybę pačioms finansuoti šias paslaugas iš savo biudžetų“, – teigia ji.

Pirmininkės teigimu, VRM nuo kadencijos pradžios skuba pertvarkyti bei atsisakyti dalies pareigūnų reabilitaciją teikiančių įstaigų. Pavyzdžiui, nuo šių metų liepos 1 d. centrai „Pušynas“ ir „Dainava“ nebebus pavaldūs ministerijai, o rekonstruojama Trakų reabilitacijos ligoninė pradės veikti tik kitų metų antroje pusėje.

„Mūsų nuomone, čia jau reikėtų skubaus Vyriausybės įsikišimo ir sprendimo iš kur skirti lėšų pareigūnų reabilitacijai. Atidžiai stebėsime, ar Generalinis komisaras turės valios ir drąsos pasipriešinti vidaus reikalų ministrei ir nepriims sprendimo vienašališkai, neatsižvelgdamas į policijos tarybos nuomonę. Jeigu reabilitacijos našta bus perkelta policijos komisariatams, profesinės sąjungos surengs protesto akciją nepaisydama, jog šalyje vyks NATO viršūnių susitikimas“, – nurodė profsąjungos pirmininkė.

Profsąjungos teigimu, daliai policijos pareigūnų reabilitacijos paslaugos, reikalingos dėl darbo specifikos (streso, sudėtingų situacijų), yra apmokamos ne iš PSDF, o biudžeto lėšomis.

Šiais metais reabilitacijos paslaugų reikia 367 policijos pareigūnams, jų reabilitacija kainuotų 299 tūkst. eurų.REDAKCIJA REKOMENDUOJA