REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2024 m. Kovo 13 d. 09:51

Policija sulaikė Lietuvos vėliavas Klaipėdoje išniekinusį asmenį

Klaipėda

BNS/Fotobankas nuotr.

Gailė Jaruševičiūtė-MockuvienėŠaltinis: ELTA


294649

Sulaikytas Lietuvos vėliavas Klaipėdoje išniekinęs asmuo, Eltai patvirtino Klaipėdos vyriausiojo policijos komisariato atstovai.

Dėl šių incidentų pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Sulaikytas asmuo jau ne kartą teistas

Pasak policijos generalinio komisaro Renato Požėlos, įtariamasis asmuo yra nustatytas ir sulaikytas 48 valandoms. Jo turimais duomenimis, tai yra 1991 metais gimęs ir jau ne kartą teistas asmuo.

„Mes kol kas jam vienam esame pareiškę įtarimus, su juo dirbame. Asmuo nelinkęs pripažinti savo kaltės, bet, manau, kad šitas tyrimas pasieks teismą“, – trečiadienį spaudos konferencijoje informavo R. Požėla.

Praėjusią savaitę Klaipėdoje fiksuoti incidentai, kurių metu įvairiose miesto vietose išniekintos Lietuvos valstybinės vėliavos. Policija yra anksčiau pranešusi apie 14 sugadintų trispalvių. Nurodoma, kad kai kurios vėliavos buvo ištrauktos iš joms skirtų vietų, aplaužyti kotai, kitos apdegintos.

Skelbta, kad Lietuvos trispalvės buvo išniekintos Poilsio, Naikupės, Nidos, Žalgirio, Kalnupės, Šiaulių gatvėse.

Baudžiamajame kodekse numatyta, kad tas, kas viešai nuplėšė, sudraskė, sulaužė, sunaikino, subjaurojo ar kitaip išniekino Lietuvos valstybės vėliavą ar herbą arba viešai pasityčiojo iš Lietuvos valstybės himno, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.REDAKCIJA REKOMENDUOJA