REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Kovo 28 d. 16:42

Policija aiškinasi, ar O. Šurajevas savo elgesiu nepažemino politikų

Lietuva

BNS Fotobanko nuotr.

Ingrida SteniulienėŠaltinis: BNS


262925

Dėl galimo nedidelio viešosios tvarkos pažeidimo administracinę teiseną pradėjusi Vilniaus policija taip pat aiškinasi, ar visuomenininkas, komikas Olegas Šurajevas Seime nepažemino politikų orumo – administracinė teisena dabar atliekama jau pagal du straipsnius.

Kovo 15 dieną Vilniaus apskrities policija pranešė pradėjusi administracinę teiseną dėl visuomenininko elgesio parlamente. Pareigūnai tyrimą pradėjo įvertinę viešojoje erdvėje pasirodžiusį O. Šurajevo vaizdo įrašą.

Policijos atstovė Julija Samorokovskaja antradienį BNS sakė, kad dabar administracinė teisena atliekama ir pagal Administracinių nusižengimų kodekso 507 straipsnį, numatantį atsakomybę už valstybės politiko garbės ir orumo pažeminimą.

Jis užtraukia baudą nuo 50 iki 300 eurų.

„Policija savo iniciatyva atlieka administracinę teiseną pagal socialiniuose tinkluose paskelbtą informaciją“, – BNS sakė J. Samorokovskaja.

Už nedidelį viešosios tvarkos pažeidimą – necenzūrinius žodžius ar gestus viešosiose vietose, įžeidžiamą kabinėjimąsi prie žmonių, kitus tyčinius veiksmus, kuriais siekiama pažeisti viešąją tvarką ir žmonių rimtį, gresia bauda nuo 30 iki 140 eurų.

O. Šurajevas Seime lankėsi ekonomikos ir inovacijų ministrei Aušrinei Armonaitei atsakant į Seimo narių klausimus dėl per Vilniaus knygų mugę pašalintos Sveikatos teisės instituto pandemijos valdymą kritikuojančios knygos reklaminės instaliacijos. Ji buvo pašalinta, kai į „Litexpo“ vadovybę dėl šios instaliacijos bei knygos kreipėsi O. Šurajevas.

Po A. Armonaitės pasisakymo O. Šurajevas Seime filmavo jo kritikuojamus parlamentarus, uždavinėjo jiems klausimus ir palydėjo komentarais.

O. Šurajevo elgesį įvertinusi komisija, nagrinėjanti Seimo rūmų tvarkos pažeidimus, nusprendė neterminuotai apriboti galimybę jam patekti į Seimą. Leidimą į Seimą O. Šurajevui išrašė A. Armonaitė.

Vadovybės apsaugos tarnyba teigė užfiksavusi kelis incidentus, susijusius su O. Šurajevu, kai jis buvo persisvėręs per balkoną, vėliau naudojo necenzūrinius žodžius, konfliktavo su parlamentarais.REDAKCIJA REKOMENDUOJA