Veidai | 10 MIN.

Pokalbis apie smiginį su vienu iš Varėnos smiginio lygos įkūrėju Raimundu Garbumi

Reporteris Monika
2020 m. balandžio 2 d. 08:10
nuotrauka2.jpg

Varėnos sporto centras ir toliau tęsią supažindinimą su Varėnos kraštą garsinančiais sportininkais bei organizatoriais, vienas iš jų – Raimundas Garbus, kuris ne tik pats žaidžia smiginį, tačiau ir yra įkūręs Varėnos smiginio lygą, kurioje dalyvauja būrys varėniškių ir svečių iš gretimų miestų bei miestelių.

Kiek laiko pats domiesi smiginiu ir kaip juo susidomėjai?

Smiginiu domiuosi bemaž jau ketveri metai. Pirma pažintis su smiginiu buvo darbe, kada vadovas darbo vietoje pakabino smiginio taikinį. Taikinys buvo pakabintas tam, kad laisvu nuo darbo metu, kolegos turėtų vietą, kurioje galėtų atsipalaiduoti ir pabendrauti neformalioje aplinkoje, taip tikintis, kad kolektyvas dar labiau susilipdys ir taps darnesniu. Iš pradžių tokie metodai kėlė šypseną ne vienam, tačiau laikui bėgant norinčių išbandyti save prie taikinio atsirasdavo vis daugiau. Iki tol, kol smiginis neatsirado darbo vietoje apie šį žaidimą žinojau tik tiek, kiek buvau matęs per televiziją, bet nejučia pradėjus juo domėtis vis labiau, pasirodė, kad smiginio bendruomenė Lietuvoje nėra jau tokia maža. Ir štai jau ketveri metai, kaip pats žaidžiu šį žaidimą, bei raginu ir drąsinu visus išbandyti save šioje sporto šakoje.

Kokios yra pagrindinės smiginio taisyklės, kurias turėtų žinoti visi pradedantys?

Populiariausias žaidimo formatas yra 501, tačiau yra žaidžiama ir 301, kažkur esu skaitęs, kad kai kuriose šalyse žaidžiama ir 701, tačiau toks formatas yra taikomas labiau mėgėjų porinėse varžybose. Tai kaipgi vyksta pačios varžybos, kiekvienas žaidėjas, kiekvieno žaidimo pradžioje, turi 501 tašką ir jų tikslas, mėtant strėlytes į taikinį kuo greičiau surinkti tuos taškus, kad liktų 0. Tiesa, žaidimas privalo būti baigiamas pataikant į dvigubą sektorių. Kiekvieno priėjimo metu žaidėjas meta tris strėlytes, didžiausias įmanomas skaičius, kurį galima surinkti trimis strėlytėmis – 180. Greičiausiai žaidimą baigti galima 9 strėlytėmis, jas visas pataikant idealiai į visus norimus sektorius. Didžiausias įmanomas skaičius, kurį galima „uždaryti“ trimis strėlytėmis – 170. Lietuvos smiginio federacijos organizuojamuose turnyruose grupių ir atkrintamųjų etapuose yra žaidžiamas formatas 501, paguodos turnyre – 301, tiesa žaidžiant šiuo formatu žaidimas yra pradedamas ir baigimas dvigubu sektoriumi.

Ar esate dalyvavęs kokiose nors didesnėse varžybose?

Didžiausios varžybos, kuriose tekę dalyvauti yra Lietuvos smiginio federacijos organizuojamos varžybos. Varžybose užsienyje nėra tekę dalyvauti, tačiau planuose tokios varžybos tikrai yra ir atsiradus galimybei tikrai išbandysiu savo jėgas ir užsieny.

Kaip kilo mintis suvienyti visus Varėnos smiginio mėgėjus ir sukurti lygą?

Tokią idėją, steigti smiginio klubą Varėnoje pasiūlė Vilniaus legiono klubo prezidentas Erikas Mačiūnas. Į tokią idėją iš pat pradžių buvo žiūrima labai skeptiškai, mąstant apie varžybas Varėnoje labiausiai buvo bijoma, kad tiesiog nebus kam žaisti. Bėgant laikui, kalbantis su žmonėmis pasirodė, kad norinčių bent kartą per savaitę susirinkti ir žaisti smiginį būtų ne vienas ir ne du. Pamačius, kad norinčių yra tikrai nemažai buvo pradėta rimtai svarstyti idėją iš tikrųjų organizuoti varžybas. Norint startuoti smiginio varžyboms reikėjo išspręsti nemažai problemų, tokių kaip tinkamos vietos radimas, inventoriaus įsigijimas ir panašiai. Ieškant vietos varžyboms buvo galvojama ne tik apie vietinius žaidėjus, tačiau ir apie žaidėjus iš kitų miestų, kadangi jie į varžybas važiuoja tiesiai iš darbų, todėl norėjosi jiems suteikti galimybę čia pavalgyti. Beabejo norėjosi ir tokios vietos, kurioje būtume matomi ir čia pagalbos ranką ištiesė kavinė „Šaka“, kuri ne tik leido naudotis jų patalpomis, tačiau ir savo lėšomis įrengė žaidimo zoną, pagamino apsaugines lentas taikiniams, įrengė takelius, sumontavo papildomą apšvietimą. Ne ką mažesnę pagalbą suteikė ir Varėnos sporto centras, kuris nupirko reikiamą kiekį smiginio lentų, bei sezono pabaigoje įsteigė apdovanojimus prizininkams ir geriausiai pasirodžiusiems.

Papasakokite plačiau apie praėjusį sezoną, kam geriausiai sekėsi, kas labiausiai nustebino?

Praėjusį sezoną dėl visų paruošiamųjų darbų ir jau minėtų kitų priežasčių startavome ganėtinai vėlai, pirmasis etapas įvyko tik balandžio 4 d. ir iš viso sužaidėme XXXVII etapus, vadinasi 37 pirmadienius iš eilės rinkomės žaisti smiginį. Pradžioje geriausiai sekėsi Edgarui Pigulevičiui ir Gintarui Vosyliui, tačiau vėliau Edgarui praleidus eilę etapų išryškėjo labai aiškus lyderis – Gintaras Vosylius. Tačiau sezono pabaigoje puikią formą pradėjo demonstruoti Deivis Janulevičius ir paskutiniuose etapuose turėjo labai puikius šansus aplenkti Gintarą Vosylių ir tapti nugalėtoju.

Praėjusiame sezone nustebino daug kas, labai smagu buvo, kad pavyko išlaikyti intrigą dėl pirmosios vietos iki paskutiniojo etapo. Taip pat labai nustebino dalyvių skaičius per visą sezoną, nors jau kaip ir minėjau, kad buvo baimintasi, kad gali nebūti kam žaisti, tai per visą sezoną bent kartą varžybose sudalyvavo net 42 dalyviai.

Kitas nustebinęs dalykas buvo, kokią svarbią vietą kai kurių žmonių gyvenime jau dabar užima smiginis, tam kad galėtų sudalyvauti varžybose žmonės keitėsi darbo grafikus, kad pirmadieniai jiems būtų laisvi, kiti grįždavo iš kitų miestų, tokių kaip Vilnius, Kaunas, Rukla ir panašiai, kad tik galėtų pažaisti. Nustebino ir kai kurie žaidėjai, kaip stipriai jie patobulėjo vos per vieną sezoną, tokie kaip Darius Bliznevič, Gediminas Barysas, Edvinas Antropikas ir kiti žaidėjai tapo labai stipriais varžovais ir konkurentais visiems.

Ar Varėnos smiginio lygoje žaidžia kitų miestų gyventojai?

Taip, Varėnos smiginio lygoje žaidžia ne tik varėniškiai, bet ir žaidėjai iš Alytaus, Vilniaus, Elektrėnų, Trakų ir kitų miestų. Praėjusiame sezone turėjome ir svečią iš Švedijos, bei šių metų sezone turime nuolatinį dalyvį britą David Pringul, kuris šiuo metu gyvena Druskininkuose.

2019 metais labai išpopuliarėjo smiginio žaidėjas iš Lietuvos Darius Labanauskas, kaip manai ar jo sėkmė prestižinėse varžybose paskatins lietuvius dar labiau žaisti ir domėtis šia sporto šaka?

Darius Labanauskas, manau išpopuliarėjo jau metais anksčiau, kai 2018 metais debiutavo Pasaulio smiginio čempionate ir ten taip pat parodė gerą žaidimą. Jau tada buvo jaučiamas didesnis susidomėjimas smiginiu Lietuvoje. Bet žinoma po 2019 metų Pasaulio smiginio čempionato, kai pateko tarp 8 stipriausių žaidėjų pasaulyje, smiginio populiarumas smarkiai šoktelėjo į viršų. Pirmiausia yra juntamas pagyvėjimas pačių klubų treniruotėse, kadangi klubai dalijasi informacija socialiniuose tinkluose, kiek dalyvių susirenka į jų organizuojamas treniruotes, lyginant su praėjusiais metais, skaičiai kai kur yra ženkliai didesni. Kitas dalykas nuo šių metų buvo atnaujinta smiginio Mėgėjų lyga, kurią organizuoja Vilniaus legiono klubas ir vasario 27 d. startavusiame pirmame etape dalyvavo net 58 žaidėjai, kurių dauguma strėlytes į rankas paėmė kone pirmą kartą. Patys organizatoriai dar prieš startą tikėjosi sulaukti dvigubai mažiau dalyvių ir būtų laikę tai geru rezultatu. Kitas indikatorius galėtų būti pačio smiginio inventoriaus populiarumas, kiek yra tekę kalbėtis su žmonėmis, kurie prekiauja juo, tai visas reikalingas inventorius šiuo metu yra labai populiarus ir netgi galima sakyti tiesiog graibstomas. Šiuo metu belieka tik apgailestauti, kad susiklostė tokia padėtis pasaulyje ir visos treniruotės ir varžybos yra sustabdytos, bet labai tikimės ir viliamės, kad tai nepakenks smiginio populiarumui ir pasibaigus karantinui žmonės bus jo pasiilgę dar labiau ir dalyvaus smiginio veikloje dar aktyviau.

D.Labanauskas vasario 9 dieną Anglijoje įveikė ketvirtą pasaulio reitinge užimantį žaidėją Robą Crossą. Kokie faktoriai labiausiai lemia tokiose svarbiose turnyruose?

Na pirmiausia reikėtų pradėti pasakant, jog smiginis yra labai individualus sportas, kuriame viską lemi tu pats, ne varžovas. Gali būti jog varžovas ir labai silpnai atrodys tą dieną, tačiau jeigu per anksti patikėsi pergale, kad viskas jau laimėjau, už tokias mintis varžovas būtinai nubaus. Faktorių lemiančių gali būti labai daug ir kiekvienam žaidėjui skirtingi faktoriai gali lemti pergalę arba pralaimėjimą. Tačiau patys pagrindiniai faktoriai manau yra psichologiniai, žaidėjo charakteris, gebėjimas susitvarkyti su jauduliu ir įtampa lemiamais momentais, mokėjimas save nuraminti ir atsipalaiduoti, koncentracija, užsispyrimas. Jaudulys ar įtampa daro didelį poveikį žaidėjų taiklumui ir jeigu nesugebame to kontroliuoti, metant dreba rankos, žaidžiant su stipriu varžovu gero rezultato yra sunku tikėtis. Labai svarbus dalykas koncentracija, kaip mes žaidėjai sakome mūsų galvos žaidimo metu turi būti tuščios ir viskas apie ką mes galvojame, tai yra mūsų metimai. Žaidimo metu negali būti jokių pašalinių minčių, vos tik pradėjus dairytis ir žiūrėti kas dedasi aplinkui, arba pradėjus skaičiuoti varžovo taškus, kiek įmeti pats arba kiek varžovas, tai yra dar vienas kelias į pralaimėjimą. Charakteris sekantis faktorius, yra žaidėjų, kurie sužinoję varžovą jau savo galvose nusiteikia, kad pralaimės, o išėjus žaisti su tokiu nusiteikimu kito kelio ir nėra, tik pralaimėjimas. Ir visi šie faktoriai sueina į vieną dalyką – patirtį. Kad galėtume įveikti tokius varžovus kaip Robas Crossas turime labai daug treniruotis, turime būti užgrūdinti tokio lygio varžybų kovų ir tik varžybų pagalba galime išmokti save kontroliuoti, išsiugdyti stiprų charakterį ir nugalėtojo mentalitetą. Visų elitinių žaidėjų karjeros trunka dešimtmečius, kadangi tam kad pasiekti tokius rezultatus ir būti ten kur jie yra dabar, reikia nueiti labai ilgą ir sunkų kelią.

Kokie yra tolimesni Jūsų planai susiję su smiginiu?

Šiais metais buvo planų surengti vieną Lietuvos smiginio reitingo etapą Varėnoje. Norėjosi, kad suvažiuotų žaidėjai iš visos Lietuvos ir galbūt ne tik Lietuvos į varžybas Varėnoje. Jau buvau nuveikęs ir nemažai paruošiamųjų darbų, vėlgi Varėnos Sporto centras buvo sutikęs steigti prizus šioms varžyboms, turėjome radę vietą, kurioje būtų vykusios varžybos. Vilniaus legiono klubo prezidentas buvo pažadėjęs visą reikiamą pagalbą organizuojant tokio mąsto varžybas. Iš esmės trūko tik nustatyti varžybų datą ir ją suderinti su Lietuvos smiginio federacija. Tačiau dėl susiklosčiusios situacijos varžybas tikriausiai teks nukelti į sekančius metus.

Kita siekiamybė yra įkurti oficialų smiginio klubą Varėnoje. Per šį laiką jau išryškėjo klubo branduolys ir jeigu bus norinčių tikrai bus ir oficialus klubas ir tuomet Lietuvos ir užsienio varžybose galėtume atstovauti Varėnos miestą.

Vis dar norime į savo varžybas prisikviesti Darių Labanauską, kad jis galėtų pasidalinti su mumis savo patirtimi, duoti vertingų patarimų.

Artimiausi planai, kolkas, yra tokie.

Jūsų palinkėjimas mūsų skaitytojams?

Stebėdamas socialinius tinklus, bei kalbėdamas su žmonėmis tikrai matau ir girdžiu, kad Varėnoje nemažai žmonių ieško, ar smiginio strėlyčių, ar taikinio, ar kito inventoriaus, todėl galima daryti išvadą, jog žaidžiančių smiginį Varėnoje yra kur kas daugiau žmonių, nei mus aplanko pirmadieniais. Todėl pasinaudodamas proga, norėčiau padrąsinti ir palinkėti smiginį žaisti ne tik namuose, bet ir pabandyti savo jėgas Varėnos smiginio lygoje. Norėdami tobulėti turime žaisti su kitais, stipriais žaidėjas, kad mūsų pačių meistriškumas augtų. Varėnos smiginio lyga, kaip didelė šeima priimame visus norinčius žaisti, stebėti varžybas, pasidaliname savo patirtimis, padedame tobulėti, todėl atnaujinus varžybas tikrai visi galite drąsiai jungtis prie mūsų ir žaisti smiginį kartu. Na ir pabaigai, norint kuo greičiau pratęsti sezoną noriu visiems palinkėti likti savo namuose ir svarbiausia likti sveikiems.

Varėnos sporto centras/Motiejus Baublys


Lietuva
„Cukraus mokestis“ jau čia, tačiau kas tiksliai bus apmokestinta – neaišku
Lietuva ne pirma ir ne vienintelė valstybė, taikanti „cukraus mokestį“ nealkoholiniams saldintiems gėrimams. Tiesa, didžioji dalis šalių apmokestina tik gaiviuosius gėrimus, vadinamuosius limonadus. Nealkoholinių saldintų gėrimų apmokestinimas suponuoja šių produktų kainos augimą, paklausos sumažėjimą ir vartojimą. Įvairiose valstybėse cukraus mokestis įvedamas dėl skirtingų priežasčių: nuo visuomenės sveikatingumo didinimo, įskaitant kovą su nutukimu, ypač vaikų tarpe, iki gamintojų skatinimo mažinti cukraus kiekį gėrimuose ir kituose saldžiuose produktuose. Dėl šių skirtumų kinta ir paties mokesčio forma.
Lietuva | 5 MIN.
0
Šiauliai
Lietuva
Gruodžio mėnuo daugeliui asocijuojasi su jaukumu, susitikimais su artimaisiais ir pasiruošimu didžiosioms metų šventėms. Tačiau kartu tai laikotarpis, kai pastebimai išauga alkoholio vartojimas. Todėl šiandien vis dažniau kalbama ne tik apie šventinį šurmulį, bet ir apie sąmoningą pasirinkimą švęsti taip, kad šventės suteiktų džiaugsmo, o ne papildomų rūpesčių. Tad, ar įmanomas Naujųjų metų sutikimas be alkoholio?
Sveikata | 2 MIN.
0
Naujieji metai dažnai ateina su ilgu sąrašu pažadų: mesti rūkyti, sportuoti kasdien, perskaityti 50 knygų ar valgyti tik sveiką maistą. Deja, daugelis jų jau sausio mėnesį lieka tik teorijoje. Tokie pažadai ne tik dažnai žlunga, bet ir sukelia papildomą spaudimą bei kaltės jausmą. Ar tikrai reikia sau meluoti naujametį pažadą?
Kalėdų gidas | 2 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Maži ritualai padeda nusiteikti visiems naujiems metams, nukreipia energiją teigiama linkme ir suteikia aiškumo. Jie gali būti simboliniai arba praktiški, bet svarbiausia – padeda susitelkti ir pradėti metus sąmoningai. Pažvelkime, kokie naujametiniai ritualai geriausiai tinka kiekvienam Zodiako ženklui.
Horoskopai | 3 MIN.
0
Kinijos prezidentas Xi Jinpingas savo Naujųjų Metų sveikinime pabrėžė šalies technologinius pasiekimus ir dar kartą patvirtino Kinijos teritorines pretenzijas į Taivaną.
Pasaulis | 3 MIN.
3


Vyriausybė pripažino žemės ir maisto ūkį nacionaliniam saugumui svarbia sritimi. Toks sektoriaus pripažinimas leis kurti ir palaikyti atsparią bei savarankišką šalies apsirūpinimo maistu sistemą.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 3 MIN.
1
Europos Komisijos (EK) pristatytas pasiūlymas dėl ilgalaikio Europos Sąjungos (ES) biudžeto 2028–2034 metams kelia daug rimtų klausimų. Ypač dėl to, kad žemės ūkio, kaimo plėtros ir žuvininkystės finansavimas mažėtų apie 20 proc. (palyginti su 2021-2027 metų laikotarpiu) ir dėl numatomo steigti naujo fondo.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 6 MIN.
1

Lietuva
Lietuva
Vyriausybė šiandien patvirtino Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlomus 2026 m. bazinių socialinės apsaugos išmokų dydžius, nuo kurių priklauso įvairių išmokų dydžiai 2026 metais. Baziniai dydžiai, palyginus su 2025 m., padidės 5,2-5,7 proc.
Lietuva | 4 MIN.
0
Lietuva ne pirma ir ne vienintelė valstybė, taikanti „cukraus mokestį“ nealkoholiniams saldintiems gėrimams. Tiesa, didžioji dalis šalių apmokestina tik gaiviuosius gėrimus, vadinamuosius limonadus. Nealkoholinių saldintų gėrimų apmokestinimas suponuoja šių produktų kainos augimą, paklausos sumažėjimą ir vartojimą. Įvairiose valstybėse cukraus mokestis įvedamas dėl skirtingų priežasčių: nuo visuomenės sveikatingumo didinimo, įskaitant kovą su nutukimu, ypač vaikų tarpe, iki gamintojų skatinimo mažinti cukraus kiekį gėrimuose ir kituose saldžiuose produktuose. Dėl šių skirtumų kinta ir paties mokesčio forma.
Lietuva | 5 MIN.
0

Pakruojis
Pakruojis
Pakruojyje susitiko Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministras Vladislavas Kondratovičius, Latvijos sumanaus administravimo ir regioninės plėtros ministras Raimonds Čudars bei Estijos regioninės plėtros ir žemės ūkio ministras Hendrikas Johannesas Terrasas.
Politika | 3 MIN.
0
Gruodžio 18 dieną įvyko Pakruojo rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jame dalyvavo 20 tarybos narių. Posėdžio darbotvarkėje suplanuoti 35 klausimai. Prieš prasidedant klausimų svarstymui pasveikinti gruodžio mėnesį gimtadienius šventę Pakruojo rajono savivaldybės tarybos nariai Vida Remeikienė, Robertas Ašmanavičius ir Audrius Kazlauskas.
Politika | 5 MIN.
0

Kelių eismo taisyklės (KET) sukurtos ne tik eismui reguliuoti, bet ir saugumui užtikrinti. Kai kuriems eismo dalyviams atrodo, kad laikytis visų taisyklių nėra būtina, tačiau toks požiūris yra klaidingas ir pavojingas. Net menkiausias taisyklių nepaisymas gali turėti skaudžių, o kartais ir tragiškų pasekmių.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0
Kelionė automobiliu – tai ne tik transporto priemonės vairavimas, bet ir emocinis iššūkis vairuotojui. Daugeliui kelią apkartina stresas, kuris iš dalies kyla ne dėl išorinių veiksnių, o dėl prasto pasiruošimo kelionei. Kruopštus kelionės planavimas leidžia sumažinti įtampą ir išvengti rizikos kelyje.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0

Lietuva
Pasaulis
Kinijos prezidentas Xi Jinpingas savo Naujųjų Metų sveikinime pabrėžė šalies technologinius pasiekimus ir dar kartą patvirtino Kinijos teritorines pretenzijas į Taivaną.
Pasaulis | 3 MIN.
3
Rusijos gynybos ministerija trečiadienį paskelbė vaizdo įrašą, kuriame užfiksuotas numuštas bepilotis orlaivis, kurį, pasak jos, Ukraina šią savaitę paleido į prezidento Vladimiro Putino rezidenciją Rusijos šiaurės vakaruose.
Pasaulis | 3 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Po diskusijų su Šiaulių miesto verslais, Šiaulių miesto savivaldybės taryboje priimtas sprendimas nuo 2026 metų sumažinti nekilnojamojo turto (NT) mokestį nuo 0,7 iki 0,5 proc. Tačiau per anksti džiaugtis nevertėtų. Skaičiuojama, kad galiausiai mokestis netgi didės.
Verslas | 2 MIN.
0
Šiaulių techninės kūrybos centro erdvės vienai nakčiai virto tikra kūrybine laboratorija ir improvizuota filmavimo aikštele. Būtent tokioje dinamiškoje aplinkoje Šiauliuose įvyko pirmosios naktinės kūrybinės dirbtuvės „Kai kalba vanduo“, skirtos vyresnių klasių moksleiviams. Iki pat ankstyvo ryto trukęs renginys tapo erdve, kurioje jaunimas galėjo laisvai kurti, diskutuoti, tyrinėti ir praktiškai pristatyti savo idėjas, ieškodami sprendimų aktualiai šiandienos problemai – gėlo vandens trūkumui ir taršai.
Verslas | 6 MIN.
0

Šiauliai
Šiauliai
Į policiją Šiauliuose kreipėsi nuo sukčių nukentėjęs ir pinigus praradęs vyras. Jis paaiškino, kad nukentėjo paspaudęs gautą nuorodą.
Kriminalai | 2 MIN.
0
Šiaulių apylinkės prokuratūra teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje sukčiavimu ir dokumentų klastojimu kaltinamas 37-erių šiaulietis.
Kriminalai | 3 MIN.
0


Šiauliai
Kelmė
Šiomis dienomis Šiaulių miestas pasidengė puriu sniego sluoksniu. Kol vairuotojai skundžiasi slidžiomis gatvėmis, kelininkai pluša iš peties, kalbamės su UAB „Ecoservice“ Regiono teritorijų priežiūros administravimo vadove Aušra Solnceviene.
Gatvė | 5 MIN.
0
Nesėkmingai susiklostė girto vairuotojo kelionė automobiliu Kelmės rajone. Naktį pasivažinėti nusprendęs vyras sukėlė avariją ir buvo sulaikytas policijos pareigūnų.
Gatvė | 2 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
„Via Lietuva“ pradėjo vykdyti pilotinį projektą, kuriuo tikslas – testuoti naujas eismo stebėsenos technologijas Lietuvos automagistralėse.
Gatvė | 5 MIN.
0
Pasiruošimo didžiosioms metų šventėms laikotarpiu automobilių spūstys šalies didmiesčiuose tampa neatsiejama kasdienybės dalimi – ir kartu papildomu streso šaltiniu. Naujas gyventojų tyrimas atskleidė realybę: beveik pusė vairuotojų prie vairo patiria didelę įtampą, ir transporto spūstys jiems tampa rimtu kantrybės išbandymu. Visgi psichologai ragina į šią situaciją pažvelgti kitaip ir spūstyse sugaištas valandas paversti sau prasmingu laiku.
Gatvė | 5 MIN.
0

Šiauliai
Radviliškis
2025 metų Šiaulių rajono sporto apdovanojimų šventė sukvietė rajoną garsinusius sportininkus, trenerius, sportą mylinčius kuršėniškius ir miesto svečius. Šie apdovanojimai vyksta jau dešimtą kartą. Geriausius sportininkus, trenerius, komandas ir nominacijų nugalėtojus pagal pateiktas paraiškas renka Šiaulių rajono savivaldybės Sporto taryba.
Sportas | 3 MIN.
0
Gruodžio 16 d. laisvasis mokytojas Valerijus Belovas organizavo plaukimo varžybas mokiniams, kurie lanko trenerio neformaliojo vaikų švietimo programą „Mokymas plaukti“. Varžybose mokiniai buvo suskirstyti į penkias amžiaus grupes ir rungtyniavo 25 m bei 50 m nugara rungtyse. Mokiniai pasiekę geriausius rezultatus buvo apdovanoti medaliais ir taurėmis, o visi dalyviai saldžiomis dovanėlėmis. Mažiausiems plaukikams apdovanojimus įteikė kandidatė į plaukimo meistrus Ugnė Takuševičiūtė.
Sportas | 2 MIN.
0


Šiauliai
Radviliškis
Gruodžio mėnuo daugeliui asocijuojasi su jaukumu, susitikimais su artimaisiais ir pasiruošimu didžiosioms metų šventėms. Tačiau kartu tai laikotarpis, kai pastebimai išauga alkoholio vartojimas. Todėl šiandien vis dažniau kalbama ne tik apie šventinį šurmulį, bet ir apie sąmoningą pasirinkimą švęsti taip, kad šventės suteiktų džiaugsmo, o ne papildomų rūpesčių. Tad, ar įmanomas Naujųjų metų sutikimas be alkoholio?
Sveikata | 2 MIN.
0
Burbiškio dvare nuskambėjo paskutinis šių metų koncertas – po Naujųjų lankytojai laukiami ekskursijose
Kultūra | 3 MIN.
0
Pakruojis
Kelmė
Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto komiteto nariai – Saulius Skikas, Rolandas Pupinis, Žygimantas Macevičius, kartu su komiteto pirmininke Vida Remeikiene – lankėsi Pakruojo sporto centre. Vizito metu jie apžiūrėjo po remonto atnaujintas patalpas, treniruočių sales bei pirties kompleksą.
Kultūra | 3 MIN.
0
Kelmės rajono savivaldybė, bendradarbiaudama su partneriais iš Hódmezővásárhely (Vengrija) ir Sokobanjos (Serbija), įgyvendina projektą IDENTWINNING, finansuojamą pagal Europos Sąjungos programą Piliečiai, lygybė, teisės ir vertybės (angl. Citizens, Equality, Rights and Values – CERV). Vienas iš projekto reikalavimų – dailės konkurso organizavimas.
Kultūra | 2 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Šiemet šventinis laikotarpis dovanoja ilgiau trunkantį laisvadienių laikotarpį, todėl natūralu, kad daug gyventojų savo namus paliks ilgesniam laikui – išvyks pas artimuosius, keliaus arba tiesiog praleis daugiau laiko ne namuose. Apsaugos ekspertai ir policija įspėja: būtent tokios dienos tampa aktyviu sezonu vagims, kurie pastaruoju metu elgiasi įžūliau ir veikia žaibiškai. Prie dažnesnių incidentų prisideda ir gyventojų šventinė skuba bei išsiblaškymas.
Namai | 5 MIN.
0
Lietuvoje savarankiškai dirbančių asmenų skaičiui viršijus 300 tūkst., vis daugiau kalbama ir apie jų poreikį įsigyti nekilnojamojo turto. Kelias iki nuosavo būsto savarankiškai dirbantiesiems gali būti sudėtingesnis. Finansų įstaigos, vertindamos laisvai samdomų specialistų ar smulkiųjų verslininkų paraiškas, taiko griežtesnius kriterijus, todėl norint gauti paskolą būtina kruopščiai pasiruošti, rašoma banko „Bigbank“ pranešime žiniasklaidai.
Namai | 5 MIN.
0

Radviliškis
Kaunas
Kai sausio pirmąją daugelis dar kramsnoja paskutinius baltos mišrainės likučius, Radviliškyje žmonės renkasi visai kitokiam ritualui – nerti į ledinį vandenį. Eibariškių tvenkinyje jau dešimtąjį sezoną vyksiančios ledinės maudynės tapo ne tik drąsia Naujųjų metų pradžia, bet ir reiškiniu, pritraukiančiu šimtus dalyvių iš visos Lietuvos.
Veidai | 4 MIN.
0
„Žmonės vis dar stebisi, kad mes, tokie jauni globėjai, savo gyvenimą skiriame globai. Esame pavyzdžiu kitiems ir tuo didžiuojamės“, – sako 26-erių Edita Deltuvė, kartu su vyru Aidu šiuo metu namus sukūrusi septyniems tėvų globos netekusiems paaugliams. Per ketverius globos metus kauniečių šeimos durys buvo atvertos dar aštuoniems vaikams, kuriems buvo paskirta laikinoji globa.
Veidai | 5 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Maži ritualai padeda nusiteikti visiems naujiems metams, nukreipia energiją teigiama linkme ir suteikia aiškumo. Jie gali būti simboliniai arba praktiški, bet svarbiausia – padeda susitelkti ir pradėti metus sąmoningai. Pažvelkime, kokie naujametiniai ritualai geriausiai tinka kiekvienam Zodiako ženklui.
Horoskopai | 3 MIN.
0
Šventiniam laikotarpyje galvojame ne tik apie tai, kokius gurmaniškus bei tradicinius patiekalus padėsime ant stalo, bet ir kokiais gėrimais vaišinsime savo artimuosius ar svečius. Vis daugiau žmonių renkantis nealkoholinius gėrimus, sparčiai populiarėja ir nealkoholiniai kokteiliai. Barmenas atskleidė, kokie nealkoholiniai kokteiliai dabar populiariausi ir kaip nustebinti artimuosius.
Virtuvė | 5 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Maži ritualai padeda nusiteikti visiems naujiems metams, nukreipia energiją teigiama linkme ir suteikia aiškumo. Jie gali būti simboliniai arba praktiški, bet svarbiausia – padeda susitelkti ir pradėti metus sąmoningai. Pažvelkime, kokie naujametiniai ritualai geriausiai tinka kiekvienam Zodiako ženklui.
Horoskopai | 3 MIN.
0
Nauji metai visada atneša naują energiją, galimybes ir pamokas. Žvaigždės siunčia subtilius signalus, kurie gali padėti geriau suprasti, ko laukti ir kur nukreipti savo pastangas. Štai ką ateinančių metų horoskopas žada kiekvienam Zodiako ženklui.
Horoskopai | 4 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Šventiniam laikotarpyje galvojame ne tik apie tai, kokius gurmaniškus bei tradicinius patiekalus padėsime ant stalo, bet ir kokiais gėrimais vaišinsime savo artimuosius ar svečius. Vis daugiau žmonių renkantis nealkoholinius gėrimus, sparčiai populiarėja ir nealkoholiniai kokteiliai. Barmenas atskleidė, kokie nealkoholiniai kokteiliai dabar populiariausi ir kaip nustebinti artimuosius.
Virtuvė | 5 MIN.
0
Nesvarbu, ar Naujuosius metus sutiksite būryje draugų, ar jaukiai leisite vakarą šeimoje, ant stalo norėsis šio to ypatingo. Apsunkinti skrandžio po sočių Kalėdų taip pat nesinori, tad žuvis ir jūros gėrybės – vieni populiariausių pasirinkimų Naujųjų metų vaišėms, sako Gintarė Kitovė, „Iki“ komunikacijos vadovė. Tokie patiekalai ne tik puošia stalą, bet ir pasižymi nepaprastu skoniu. Ir nors krevečių ar tartarų dažniausiai skanaujame restoranuose, šiuos išskirtinio skonio patiekalus greitai bei nebrangiai pasigaminsite namuose.
Virtuvė | 7 MIN.
0