REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Namai2024 m. Sausio 18 d. 20:43

Poilsio baldai: kaip išsirinkti patogų lovos čiužinį?

Lietuva

freepik.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT


289528

Patogus čiužinys – gero poilsio garantas. Norint užsitikrinti kokybišką ir nepertraukiamą miegą, būtina išsirinkti ergonomišką, poreikius ir lūkesčius tobulai atitinkantį čiužinį. Specialistai išskiria svarbiausius patarimus, į kuriuos verta atsižvelgti ieškant kokybiško lovos čiužinio.

Tam, kad rytai atsikėlę jaustumėtės pailsėję, o ne pavargę ar skaudančia nugara, būtinas geras lovos čiužinys ar antčiužinis. Tinkamai parinktas čiužinys užtikrina kokybišką poilsį atpalaiduodamas kūno raumenis ir leisdamas į miegą panirti giliau.

Ką svarbu žinoti prieš renkantis lovos čiužinį? Specialistai pataria atkreipti dėmesį į šiuos punktus:

1. Čiužinio dydis

Pasirinkite čiužinį, kurio dydis idealiai atitinka jūsų lovos išmatavimus. Kuomet čiužinys nebus spaudžiamas, jūsų kūnas galės lengviau atsipalaiduoti.

2. Kietumas

Čiužinio kietumas gali skirtis priklausomai nuo asmeninių poreikių ar sveikatos problemų. Tačiau teigiama, kad vidutinio tvirtumo čiužiniai laikomi tinkamesniais, nes pernelyg minkštas čiužinys ilgainiui gali sukelti stuburo problemų.

3. Medžiaga

Rinkitės čiužinius iš kokybiškos medžiagos, kuri yra pralaidi orui. Tai užtikrins tinkamą kūno temperatūrą miego metu. Tiesa, jeigu turite alergijų, verčiau rinkitės hipoalergines medžiagas.

4. Judesio izoliacija

Judesių izoliacija – tai čiužinio gebėjimas sugerti judesius ir neperteikti jų kitoje čiužinio pusėje. Jeigu lova dalijatės su partneriu, veikiausiai miego metu norėsite nejausti jo kūno judesių. Patarimas – rinkitės čiužinį su kuo geresniu judesių izoliacijos rodikliu.

5. Garantija

Prieš įsigyjant čiužinį, peržiūrėkite gamintojo suteikiamą garantiją prekei ir grąžinimo sąlygas. Tai gali būti svarbu, jeigu paaiškės, jog išsirinkote netinkamą čiužinį.

6. Asmeniniai poreikiai

Labai gerai žinokite, ko jums reikia. Atkreipkite dėmesį į visus savo asmeninius poreikius, tokius kaip alergijos, miego pozicija, čiužinio išmatavimai ir t.t.REDAKCIJA REKOMENDUOJA