REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Kovo 16 d. 12:25

Po žinios apie A. Anušausko atsistatydinimą, G. Landsbergio reakcija: pasitikiu premjere ir palaikau jos sprendimus

Lietuva

BNS/Fotobanko nuotr.

Augustė LyberytėŠaltinis: ELTA


295071

Penktadienio vakarą paaiškėjus, kad krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas palieka postą, konservatorių partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis leidžia suprasti, kad mato poreikį spartesniems sprendimams nacionalinio saugumo srityje. Todėl politikas tikina remiantis ir palaikantis premjerės Ingridos Šimonytės poziciją dėl pokyčių Vyriausybėje.

„Pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją, ministrai yra tiesiogiai pavaldūs ministrei pirmininkei. Premjerė formuoja ministrų kabinetą, teikia ministrų kandidatūras. Kaip partijos pirmininkas, pasitikiu ministre pirmininke bei palaikau jos sprendimus bei nuolatines pastangas stiprinant Lietuvos saugumą bei atliekant kitus svarbius, sudėtingus darbus“, – komentare Eltai sakė G. Landsbergis.

„Premjerė mato platų, sisteminį vaizdą. Reikalinga papildoma energija ir didesnė sparta, Lietuvai rengiantis visiems sudėtingiausiems scenarijams. TS-LKD rimtai žiūri į valstybės gynybą, todėl neabejoju, kad turime stiprių politikų, gerai ir profesionaliai galinčių dirbti sparčiau stiprinant nacionalinį valstybės saugumą bei gynybą“, – teigė jis.

ELTA primena, kad penktadienį Vyriausybės spaudos tarnyba išplatino pranešimą, kuriuo patvirtino, jog premjerė Ingrida Šimonytė gavo A. Anušausko prašymą atsistatydinti.

Šeštadienį I. Šimonytė savo feisbuko paskyroje parašė, kad krašto apsaugos ministro A. Anušausko atsistatydinimas nėra susijęs su kaip nors staiga pakitusia Lietuvos nacionalinio saugumo būkle ar neigiamomis žiniomis apie ministerijos veiklą. Pasak jos, tai yra susiję su lūkesčiu per šią kadenciją padaryti „dar daugiau ir greičiau“.REDAKCIJA REKOMENDUOJA