REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sportas2021 m. Rugpjūčio 18 d. 20:48

Po skandalo olimpiadoje PETA ragina pašalinti visas sporto šakas su žirgais (vaizdo įrašas)

Pasaulis

Stop kadras | 7Olympics

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


185049

PETA (People for the Ethical Treatment of Animals) kreipėsi į Tarptautinį olimpinį komitetą (TOK) ragindami pašalinti žirgines sporto šakas iš Olimpinių žaidynių sporto šakų sąrašo. Tokių veiksmų teko griebtis reaguojant į žiaurų elgesį su žirgais per neseniai įvykusias Tokijo vasaros žaidynes.

Socialiniuose tinkluose didžiulio visuomenės dėmesio susilaukusio incidento metu Vokietijos šiuolaikinės penkiakovės atstovė Annika Schleu buvo nufilmuota botagu mušanti žirgą vardu Saint Boy, kuris prieš tai atsisakė šokti per jojimo rungties kliūtis.

Užfiksuota, kaip žirgui suduoda ir Vokietijos sportininkė trenerė Kim Raisner.

Šiuolaikinės penkiakovės federacija (UIPM) dėl šių veiksmų skubiai diskvalifikavo Raisner iš žaidynių ir nebeleido jai dalyvauti penkiakovės varžybose.

Pasaulis buvo šokiruotas.

Dėl reakcijos ir komentarų į šį kreipimąsi su TOK iš karto susisiekti nepavyko.

PETA taip pat atkreipė dėmesį į du incidentus, įvykusius trikovės jojimo varžybose.

Vieno jų metu Jet Set žirgas, kuriuo jojo atstovas iš Šveicarijos Robin Godel, kroso rungties metu buvo taip stipriai sužalotas, kad jį teko užmigdyti, tuo tarpu raitelis iš Airijos Cian O’Connor vertė savo žirgą užbaigti trasą nepaisant to, kad jam iš šnervių veržėsi kraujas.

„Olimpinės žaidynės skirtos demonstruoti žmonių atletų sugebėjimus, o ne įgūdžius išgąsdinti ar sužaloti žirgus, kurie nepasirinko čia dalyvauti, tačiau atlieka visą darbą, kuris kartais netgi kainuoja jų pačių gyvybes,“ – sakė PETA prezidentė Ingrid Newkirk.

„Kaip žaidynės evoliucionavo ir įtraukė į rungčių sąrašus tokias šiuolaikines sporto šakas kaip riedlenčių sportas, lygiai taip pat PETA ragina Tarptautinį olimpinį komitetą palikti prievartines žirgų sporto varžybas istorijos vadovėliuose.“

Gismeteo.ltREDAKCIJA REKOMENDUOJA