REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Rugsėjo 28 d. 11:39

Po Seimo valdybos sprendimo R. Karbauskis įžvelgia grėsmę: alkoholis Seime bus vartojamas dideliais kiekiais

Lietuva

Soc. tinklų / BNS Fotobanko nuotr.

Benas BrunalasŠaltinis: ELTA


247014

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis piktinasi trečiadienį priimtu parlamento valdybos sprendimu leisti Seimo rūmuose vėl prekiauti alkoholiniais gėrimais. Politiko teigimu, tokiu būdu ne tik nepagrįstai griaunama „valstiečių“ valdžios propaguota alkoholio vartojimo kontrolė, bet ir keliama rizika Seimui. R. Karbauskis neabejoja – tokie sprendimai grasina Seimą įtempti į alkoholizmo liūną.

Nors sprendimui leisti prekiauti ne stipresniu kaip 15 proc. alkoholiu Seime pritarė ir opozicijos atstovai, R. Karbauskis tradiciškai visą atsakomybę metė valdantiesiems.


„Vienintelė logika – jie naikina viską, kas yra prieš alkoholio kontrolę nukreipta. Tai parodymas jų elektoratui, kuris nori, kad alkoholis lietųsi laisvai“, – Eltai sakė R. Karbauskis.


Politikas kritikavo argumentą, kad leidimas prekiauti alkoholiu Seime leistų surasti įmonę, kuri parlamentarams teiktų maitinimo paslaugas. Politiko skaičiavimais, veikiausiai reikėtų išgerti daug alkoholio, kad verslininkams atsipirktų teikti maitinimo paslaugas.


„Man šis sprendimas netelpa į sveiko proto logiką. Jeigu yra grindžiama tuo, kad alkoholis yra reikalingas tam, kad jis būtų motyvacija kažkam ateiti į Seimą ir teikti paslaugas – tai duodama mintis, kad bus alkoholis vartojamas dideliais kiekiais“, – sakė R. Karbauskis.


O tokia logika, tęsė „valstietis“, veda prie vienintelės išvados – turėdami galimybę parlamente įsigyti alkoholio Seimo nariai tiesiog nusigers.


„Kitos logikos nerandu“, – tikino politikas.


„Gers tie, kurie dirba Seime. Tada klausimas – kada jie gers. Darbo laiku!“, – sakė R. Karbauskis, pridurdamas, kad be parlamentarų daugiau potencialių alkoholio vartotojų parlamente įprastai nebūna.


„Kas yra pagrindiniai žmonės, kurie ateina į Seimą? Tai yra moksleiviai, vyresni žmones“, – sakė politikas, pažymėdamas, kad jo vedamos partijos nariai, net gražinus leidimą prekiauti alkoholiu, liks blaivybės pusėje.


„Už valstiečius galiu pasakyti – mūsų žmonės negers“, – už visus Seimo „valstiečius“ kalbėjo R. Karbauskis.


Seimo kanceliarijai ieškant būdų pritraukti potencialias maitinimo įmones, Seimo valdyba nusprendė parlamento rūmų maitinimo vietose leisti suteikti galimybę prekiauti alkoholiniais gėrimais, kurių stiprumas neviršija 15 proc.


Tokį siūlymą Seimo valdybai pateikė kancleris Modestas Gelbūda. Jis pažymėjo, kad šiuo metu yra paskelbtas naujas maitinimo paslaugų viešasis pirkimas, ieškoma potencialių tiekėjų.


„Vienas iš svarbių faktorių yra tai, ar yra galimybė prekiauti alkoholiniais gėrimais. Tai tikrai siūlome ir prašome Seimo valdybos atsižvelgti“, – trečiadienį Seimo valdybos posėdyje kalbėjo parlamento kancleris.


Pasiūlymą palaikė 6 valdybos nariai – Viktorija Čmilytė-Nielsen, Vytautas Mitalas, Jurgis Razma, Andrius Mazuronis, Paulius Saudargas, Julius Sabatauskas, balsuojant susilaikė tik Jonas Jarutis.


ELTA primena, kad Seimo valdyba 2016 m., kada parlamente dominavo R. Karbauskio vedami „valstiečiai“, buvo priėmusi sprendimą parlamento maitinimo įstaigose nebeprekiauti alkoholiu.


Seimo kavinėse bei restorane ir iki „valstiečių“ valdžios buvo kelerius metus neleista prekiauti alkoholiniais gėrimai. Tokie sprendimai buvo priimti 2008 m. buvusio parlamento vadovo Arūno Valinsko iniciatyva.REDAKCIJA REKOMENDUOJA