REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Birželio 26 d. 09:44

Po pritarimo Kultūros komitete - Lukiškių aikštės klausimas keliauja į plenarinį posėdį

Vilnius

Vilniaus m. savivaldybės nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


136383

Seimo Kultūros komitetas pritarė Lukiškių aikštės Vilniuje statusą reglamentuojančiam įstatymo projektui, kuris penktadienį bus svarstomas Seimo plenariniame posėdyje.

„Pritarėme įstatymo projektui, buvo kelios pataisos, kurioms nepritarėme, bet tai tokios smulkmenos, kurios nekeičia esmės. Įstatymas bus priimtas, tikiuosi, šitoje sesijoje“, - penktadienį žurnalistams Seime sakė Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Seimas šio projekto svarstymą įtraukė į penktadienio plenarinių posėdžių darbotvarkę. Parlamentarai pritarė tokiam Seimo narės Agnės Širinskienės pasiūlymui.

Tikimasi, kad Lukiškių aikštės Vilniuje memorialinio statuso įstatymo projektą Seimas priims kitą savaitę, antradienį.

ELTA primena, kad ketvirtadienį Seimas skubos tvarka nutarė priimti Lukiškių aikštės Vilniuje statusą reglamentuojantį įstatymo projektą, kuriame numatyta, kad tai yra pagrindinė reprezentacinė Lietuvos valstybės aikštė ir formuojama su laisvės kovų memorialiniais akcentais.

Projektas sulaukė parlamentarų pritarimo po pateikimo – jį parėmė 66 Seimo nariai, prieš buvo 11, susilaikė 9 parlamentarai. Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas R. Karbauskio vadovaujamas Kultūros komitetas.

Pagal Lukiškių aikštės Vilniuje memorialinio statuso įstatymo projektą, Lukiškių aikštė, kaip istoriškai susiformavusi vientisa urbanistinė erdvė, turi atlikti valstybinę reprezentacinę, Lietuvos laisvės kovotojų memorialinę ir visuomeninę (kultūrinę bei rekreacinę) funkcijas. Projektiniai sprendimai turėtų apimti ir suderinti šias tris funkcijas.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA