PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Vasario 7 d. 12:01

Po pokalbio su generaline prokurore V. Čmilytė-Nielsen susitiko su I. Šimonyte: tikina informacijos neperdavusi

Lietuva

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Augustė LyberytėŠaltinis: ELTA


258535

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen kartoja, kad sausio 20 d. susitikimo su generaline prokurore Nida Grunskiene metu, jai nebuvo pateikta jokia informacija, susijusi su prokuratūros vykdomu ikiteisminiu tyrimu dėl nepilnamečių seksualinio prievartavimo. Parlamento vadovė tikina, kad gavo tik nuasmenintą medžiagą. Pasak jos, nebuvo įvardinti ir konkretūs Baudžiamojo kodekso (BK) straipsniai, kurių pagrindu pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Be to, Seimo pirmininkė atskleidė, kad tą pačią dieną po pokalbio su N. Grunskiene, ji turėjo susitikimą su ministre pirmininke Ingrida Šimonyte. V. Čmilytė-Nielsen pabrėžė jokios informacijos premjerei neperdavusi.


„Taip, aš turėjau susitikimą su Ingrida Šimonyte“, – klausiama, ar susitiko su Vyriausybės vadove, atsakė Seimo pirmininkė.


„Po to, kai man buvo nuasmeninta informacija pateikta“, – pridūrė ji.


„Aš galiu patikinti, kad su manimi ikiteisminio tyrimo medžiaga nebuvo pasidalinta. Man buvo pateikta nuasmeninta informacija, todėl, natūralu, iš mano kabineto taip pat negalėjo nutekėti tai, ko aš nežinojau“, – antradienį Seime susirinkusiems žurnalistams sakė liberalų lyderė.


Pasak jos, pokalbio su N. Grunskiene metu, jai nebuvo įvardinti ir konkretūs Baudžiamojo kodekso (BK) straipsniai, kurių pagrindu pradėtas ikiteisminis tyrimas.


„Man buvo pateikta informacija, jog vienas Seimo narys – neįvardintas – yra įtariamas sunkiais nusikaltimais“, – tikslino V. Čmilytė-Nielsen.


„Man nebuvo įvardinti konkretūs Baudžiamojo kodekso straipsniai, man buvo pateikta nuasmeninta informacija. Taigi ikiteisminio tyrimo medžiagos man nebuvo pateikta“, – pakartojo politikė.